Депутати Київради звернулись до відповідних органів розглянути можливість спрямувати частину коштів до органів місцевого спрямування, що надасть можливість вирішувати питання відновлення міської інфраструктури. Про це повідомляє Великий Київ.

Таке звернення було підтримано сьогодні, 23 листопада, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 69 депутатами, передає КМР.

Як зазначив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Олександр Бродський, у вересні цього року було проведено зустріч з представниками Європейської Комісії у Німеччині, зокрема, з Головою політичної секції Монікою Гауптманн та обговорено можливості європейської підтримки та потенційного фінансування відбудови міст України та зокрема міста Києва.

«Київ в умовах війни зіткнувся з низкою нових проблем та викликів, які постали перед керівництвом міста під час обстрілів російськими агресорами столиці України. Саме тому ми наголосили перед єврокомісарами про необхідність розгляду можливості надання фінансової допомоги для відновлення та відбудови зруйнованих об’єктів. Представниками Європейської Комісії підтвердили, що на сьогодні вже передбачено 50 млрд євро фінансової підтримки для відновлення України протягом 2023-2027 років, яка буде надаватися централізовано на рівні Уряду нашої країни. Було зауважено, що кошти ще не розподілені. У зв’язку з цим було запропоновано розглянути можливість спрямувати частину коштів, отриманих від Європейського Союзу, на відновлення зруйнованої інфраструктури внаслідок бойових дій до органів місцевого самоврядування. Це надасть можливість самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення, зокрема, питання відновлення міської інфраструктури під час воєнного стану», – наголосив Олександр Бродський.

Депутат додав, що це рішення Уряду сприятиме вирішенню питань відновлення міської інфраструктури.

Раніше Хрещатик повідомляв Київрада закликає центральну владу не вилучати ПДФО з місцевих бюджетів.