У Національному музеї Тараса Шевченка, де проходить фотовиставка переможців World Press Photo, спортклуб провів тренування з йоги.

На ситуацію звернула увагу журналістка Крістіна Бердинських.

Вона зазначає, що на першому поверсі музею експонуються переважно фотографії з війни в Україні. Головним знімком виставки є гігантська за розміром фотографія переможця World Press Photo 2023 Євгена Малолєтки, знята 9 березня 2022 року після бомбардування росіянами пологового будинку у Маріуполі. На фото зображена поранена вагітна жінка, яку несуть на ношах.

"Виставка працює до 3-го грудня. Тим часом фітнес-клуб вирішує провести заняття з йоги у музеї на цьому ж першому поверсі. І робить відео анонс в інсті на фоні цих фото. У коментарях люди обурилися, звісно. Анонс видалили. І що роблять далі фітнес-клуб і музей? Домовляються, що заняття пройде зранку до відкриття музею, а фотографії чимось накриють. Я довго не вірила, що так і зроблять, але так і зробили. Йогу провели, фото з Маріуполя прикрили", – розповідає журналістка.

У коментарі "Українській правді. Життя" директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус підтвердив факт проведення заняття з йоги у виставковому залі, утім додав, що не поділяє обурення українців.

"А що, люди, які тут живуть, не можуть мати право на релакс?" – сказав Стус.

Фотожурналіст Євген Малолєтка відреагував на інцидент.

"Це такий собі бізнес по-українськи. Де Національний музей Тараса Шевченка та ця спортивна студія вирішили, що чхати вони хотіли на всіх. Зокрема, на загиблих та їхні родин. Спочатку музей хотів зняти роботи, але організатори їм заборонили, тому вони просто вирішили їх закрити простирадлами. По всьому світу проходять виставки World Press Photo, де таких казусів не допускають. Що ж говорити про країну, в якій іде війна", – прокоментував подію фотограф.

Водночас директор музею звинувачує організаторів World Press Photo у "роздмухуванні скандалу довкола події".

"Ми домовлялися раніше про ці заняття, і організаторів виставки попереджали, що у нас будуть свої заходи. Ми пішли у цьому їм назустріч. І їхня позиція мене насправді, м’яко кажучи, здивувала. Коли вони порушують дуже багато умов договору, зокрема щодо погодження зі стінами і всім іншим. Вони повісили фотографії в залах на двосторонній скотч і коли будуть їх знімати, стіни будуть пошкоджені. І ще тепер викидають таку інформацію у мас-медіа. Наразі це все, що я можу сказати", – зазначив Дмитро Стус.

Наразі нам не вдалося отримати коментар фітнес-клубу, який організував тренування в музеї.

Під анонсом події на сторінці фітнес-центру українці також обурюються ідеї провести таке заняття.

Популярні новини зараз

У столиці пройшла акція родичів військових за встановлення чіткиз термінів військової служби

У Києві протягом вересня зафіксували 11 температурних рекордів

Художник-скульптор з Франції створив у Києві 5 скульптур червоного кольору. Де їх шукати?

На Одеській трасі під Києвом навесні 2024 планують відкрити новий ТРЦ

Показати ще

Раніше Хрещатик писав: Чи буде повторний наступ на Київ? — КМВА нагадують, що не треба забувати про війну