Разом з батьками школярі виготовили безліч сувенірів і смаколиків, які із задоволенням купували відвідувачі заходу. Про це розповідає АрміяInform.

Проєкт «Загін Метелики» для однієї з розвідувальних військових частин розробила й реалізує команда Національної ради військовослужбовців і ветеранів спільно з благодійним фондом «Україна в огні». Як розповіли журналістові АрміяInform організатори проєкту, нині на фінальному етапі комплектування перебувають три автомобілі, а в планах передати воїнам-розвідникам кілька десятків таких машин.

Фото 1 из 5.
Фото 2 из 5.
Фото 3 из 5.
Фото 4 из 5.
Фото 5 из 5.

«Загін Метелики» — це мобільний пункт для розрахунків, які керують безпілотними літальними апаратами у прифронтовій смузі. Повнопривідний автомобіль, укомплектований автономним дубльованим живленням (від генератора та павербанка-зарядної станції), Starlink, власним автономним освітленням, робочим столом оператора БПЛА, внутрішнім та зовнішнім багажниками для перевезення ЛА й техніки з можливостями закріплення. Опційно монтуються антена всередину автомобіля, газова плитка для приготування їжі. Також авто комплектується розкладним ліжком для відпочинку бійців, споряджається болотними колесами. Внутрішні стіни машини покриваються матеріалом для поглинання шуму. пояснює офіцер цієї військової частини та водночас генеральний секретар Національної ради військовослужбовців і ветеранів старший лейтенант Олексій Гончарук

Участь у створенні таких «метеликів» беруть різні люди й організації. Зокрема і закордонні партнери, друзі з Латвії й Норвегії, які передали першу партію мікроавтобусів.

Звичайно, не стоїть осторонь і український бізнес, який дає потужну підтримку, адже, як зрозуміло, цей мобільний комплекс недешевий. Першими, хто відгукнувся, стали фірми Kiddisvit і ESCO. І ми безмежно дякуємо нашим юним патріотам, які проводять такі ярмарки, за гроші з яких придбаємо та змонтуємо монітори — окремо для пілота й корегувальника. На час проведення ярмарку ми пригнали одну з машин на подвір’я школи № 334, щоб діти, їхні батьки та вчителі змогли побачити й помацати ту річ, на яку конкретно піде їхня допомога. До речі, хлопці й дівчата з цього навчального закладу вже не вперше беруть участь у наших проєктах: кошти від весняного ярмарку пішли на мобільний шиномонтаж і автолазню.

Сподіваємось і цей ярмарок допоможе закрити окремі потреби військових, покращить їх ефективність та наблизить нашу Перемогу!

Раніше повідомлялось, що на Переяславщині люди зібрали все, аби зігріти захисників на фронті — шкарпетки, трав’яний чай, заготівлі для гарячого супу.