Вони вийшли з вимогами до влади, щоб нарешті вирішити питання з виділенням ділянки створення Національного військового меморіального кладовища не на папері.

Про це повідомляє "Рубрика" (Фото Миколи Тимченка)

В Україні досі немає Національного військового меморіального кладовища. Це питання порушувалося ще рік тому, але станом на сьогодні тільки створена державна установа з такою назвою, є ухвалений конституційною більшістю, але за 4 місяці так і не підписаний Президентом законопроєкт № 9240 (3061) і постанова Кабінету Міністрів України № 870 від 19 серпня 2023 року.

Власне, неухвалення закону і прийняття постанови Про реалізацію експериментального проєкту щодо проєктування Національного військового меморіального кладовища, у якій ідеться про проєктування Національного військового меморіального кладовища на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області, дуже обурило рідних загиблих військових.

Загалом учасників акції, а це близько 100 людей не тільки з Києва, а й з різних куточків країни, обурює затягування цього питання та постійна зміна рішень.

Керівниця патронатної служби "Азова" Олена Толкачова озвучила спільну думку учасників про необхідність зустрічі родин загиблих із президентом України.

"З літа 2022 року іде пошук ділянки під Національне військове кладовище, але цей задум не було реалізовано до сьогодні. Урни з прахом героїв перебувають на тимчасовому зберіганні у крематорії, або у родин вдома" пояснює мама бійця з позивним

"Восени 2022 року родинам загиблих пообіцяли Національне військове кладовище в столиці, щоб з належними почестями шанувати героїв. У березні 2023 року була розглянута та затверджена ділянка на Биківні. Але в серпні вирішили втретє змінити місце для будівництва Національного військового кладовища — відсунути його подалі від очей, за 20 км по Одеській трасі, біля цвинтаря, де ховали німецьких окупантів, які загинули під час другої світової війни. Це зневага до героїв та їхніх родин".

Популярні новини зараз

В одному з регіонів Київщини ігри підлітків на залізниці ледь не закінчились трагедію

Вбитий у київському фунікулері хлопець був учнем 10-го класу та займався футболом

Жінка в одному з підвалів Києва відшукала змію у відрі, однак рятувальники, що приїхали на місце дуже здивувались знахідці

Як виглядає у Києві тунель під Дніпром, який ще називали "сталінське метро"

Показати ще

Наша акція — це сигнал для влади й крик душі багатьох родин, які не можуть достукатися ні через листи, ні через пресконференції, ні через відкриті звернення і заклики у соціальних мережах".

Під час акції матері, чоловіки, дружини та інші рідні загиблих тримали портрети своїх полеглих рідних та плакати із закликами до влади, розповідали про своїх загиблих рідних, а також те, як жити, коли прах рідної людини стоїть поруч біля ліжка, а не похований з належними почестями.

Також відбувся перформанс, який продемонстрував, що загиблим захисникам немає належної шани й місця поховання. Учасники акції категорично проти меморіального кладовища не в межах Києва і не розуміють, чому ділянка в Биківні спочатку була схвалена, а нині відкинута. Вони вимагають створення такого кладовища саме в межах Києва і найближчим часом, адже дехто чекає на поховання рідної людини ще з весни минулого року.

Після акції на Майдані Незалежності родичі загиблих військових перемістилися до приміщення Міністерства у справах ветеранів, щоб озвучити свої вимоги міністерці Юлії Лапутіній. До мітингувальників вийшов заступник міністра Олександр Порхун із колегами, зокрема й в.о. директора державної установи "Національне військове меморіальне кладовище". Представники міністерства пообіцяли озвучити пані міністерці вимоги протестувальників, а це:

  • підписання президентом законопроєкту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення Національного військового меморіального кладовища в місті Києві
  • скасування постанови про експериментальний проєкт у Гатненській громаді
  • зустріч Президента з родинами загиблих
  • ведення діалогу з родинами загиблих.

Представники міністерства пообіцяли сьогодні ж озвучити почуте Юлії Лапутіній і надати відповіді на озвучені питання до Дня захисників і захисниць України.

Представники Міністерства у справах ветеранів, перший заступник міністра Олександр Порхун — у центрі

Одна з учасниць акції Наталя Кравцова навіть запропонувала:

Якщо в Києві така дорога земля і так складно її виділити під кладовище для полеглих Героїв, можливо, варто запустити спільнокошт і самим викупити цю землю? На дрони збираємо, то й на кладовище зберемо".

Загалом учасники акції вважають ситуацію з облаштуванням кладовища, яке, за задумом влади, має стати українським Арлінгтоном, ганебною. Вони також створили петицію до президента з проханням підписати законопроєкт 9240 про створення Національного військового кладовища у Биківні в місті Києві та почати його будівництво і закликають усіх небайдужих її підписати.

Раніше Хрещатик писав про те, що Кабмін вкотре змінив місце для будівництва Національного військового меморіального кладовища