Про це стало відомо з оголошення в електронній системі публічних закупівель Prozorro та матеріалу видання “Наші Гроші”.

17 серпня Управління освіти Святошинської РДА заключило договір з ТОВ “Юкрейн Білдінг Трейд” на закупівлю емалей, фарби та розчинників, за що заплатили 3 млн 499 тис. 860 гривень.

Згідно договору, Управління освіти придбало:

Як зазначає видання, ціни можуть бути завищені до півтора раза. Наприклад, розчинник Янтар коштує 151 гривень за літр. У травні Управління освіти Подільської РДА замовляло такий же розчинник іншому постачальнику по 100 гривень за літр.

Білу емаль Янтар ПФ-115 замовили по 551 гривень за банку 2,8 кг без ПДВ. У серпні Харківська державна академія фізкультури купила її по 367 гривень без ПДВ, тобто в півтора раза дешевше.

Сіра емаль Янтар ПФ-115 коштує 473 гривень за банку вагою 2,8 кг без ПДВ. У різних інтернет-магазинах таку саму емаль можна знайти по 348410 гривень. Імовірно, ці ціни включають ПДВ, тому без урахування податку вони склали б 290-317 гривень, що також у півтора раза дешевше.

Читайте також: Чиновницю Дніпровського району, яка купляла овочерізки в укриття, відсторонили від посади — прокуратура

Червоно-коричнева емаль Янтар ПФ-266 для підлоги обійдеться у 473 гривень за банку вагою 2,8 кг без ПДВ. У згаданому травневому договорі Управління освіти Подільської РДА вона коштувала на чверть дешевше – 370 гривень. Нині в інтернет-магазинах емаль Янтар Supra ПФ-266 можна знайти по 344380 гривень. Без ПДВ ціни склали б 287-317 гривень, що у півтора раза дешевше.

“Фірма отримала замовлення без конкуренції, оскільки на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі треба було мати власні чи орендовані транспорт та офіс або склад, а також кваліфікованих працівників і досвід. “Юкрейн Білдінг Трейд” зазначила у довідці аналогічний договір з іншим підрядником освітян ФОП Нурищенко Роман Сергійович за 2021 рік на поставку емалі, фарби, розчинника та засобів для прибирання на 17 тис. гривень”, – додає видання.

Раніше Хрещатик повідомляв, що прокуратура повідомила про підозру двом посадовцям щодо закупівлі ліфтового обладнання по завищеній ціні.