У Броварському районі столиці триває незаконний видобуток піску. У селі Зазим'я діють нелегали – компанія "Універсал-Спецтранс" видобуває пісок за допомогою екскаватора без належного дозволу. Команда "СтопКору" відвідала "точку".

Так, 16 серпня у Зазим'ї Київської області журналістами було зафіксовано незаконний видобуток піску компанією "Універсал-Спецтранс". Активісти викликали поліцію, яка провела невідкладні слідчі дії, обшук, а також тимчасово вилучила земснаряд та екскаватор.

Через 2 дні, 18 серпня, у Броварському міськрайонному суді був розгляд двох клопотань прокурора Кацуби, процесуального керівника Броварської окружної прокуратури у цій справі.

Суддя Наталія Петрушина розглянула обидва клопотання. Одне задовольнила, яким узаконило проведення слідчих дій на цій території. А щодо другого – відмовила у накладенні арешту на техніку на цьому об'єкті.

Під час наступного візиту на "точку" журналісти побачили, що техніку з місця швиденько вивезли, ймовірно, з метою приховати "сліди злочину".

І постає питання чому прокуратура Броварів у суді недостатньо ефективно відстоює інтереси держави?

Адже спершу 16 серпня, коли журналісти написали заяву, до ЄРДР внесли відомості за статтею 239-1, це захоплення земель водного фонду.

А вже 21 серпня прокуратура, найімовірніше, змінила кваліфікацію злочину на статтю 254 – безгосподарне використання земель.

З цієї причини суддя не накладає арешту, бо санкція ст. 254 передбачає лише штрафи.

Тому "СтопКор" оприлюднюватиме ситуацію, щоб вище керівництво обласної та Генеральної прокуратури вжило заходів, щоб процесуальні керівники та слідчі більш відповідально підходили до роботи по боротьбі з незаконним видобутком.

Нагадаємо, що в селі Зазим'я Броварського району Київської області орудують піщані нелегали : із земель сільгосппризначення біля озера без дозволів вивозять пісок у промислових масштабах. Поліція, спричинена журналістами, провела огляд місця подій.

Крім того, саме на такій же діяльності "попалася" і компанія "Юнігран", проте притягнути її до відповідальності за нелегальний видобуток піску не вдалося.

Популярні новини зараз

Київщина й американський штат Юта підписали меморандум про співпрацю

У Броварах нетверезий водій збив людину та втік з місця ДТП - поліція Київщини

У Києві судитимуть таксиста, який привласнив ₴400 тисяч держдопомоги дружині військового

У Вишневому загинув чоловік - застряг в ліфті під час відключень, почав вилізати сам, однак звалився в шахту

Показати ще