Про це повідомляє Укрінформ.

«Цей проєкт започаткований як відгук влади на вимогу суспільства щодо більш активних та рішучих дій щодо заміни старих радянських символів на об’єктах, які є найбільш знаковими для нашої Батьківщини. Щит на монументі Батьківщина-мати є тим елементом. Він не просто має нести історичний наратив, а й нові думки, наявні у більшості громадянського суспільства – це засвідчило опитування в Дії. Всі поставлені завдання виконані вчасно та якісно. Після 32-х років незалежності України почесне та належне місце зайняв наш державний символ на головному монументі нашої країни» в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв

Він також підкреслив, що не залежно від імен керівників міністерство буде й надалі очищувати простір «від старих, непотрібних і ворожих сьогодні російських та радянських наративів та впроваджувати справжні українські символи».

Експозиція розміщена у Виставковому центрі музею. Кураторську екскурсію провів директор музею Юрій Савчук.

Він розповів, що зараз експонуються срібники-монети князя Володимира Великого, з найбільш ранніми зображеннями тризуба. Цей давній символ ліг в основу тризуба, створеного Василем Кричевським у 1918 році, на базі якого й створено Малий Державний Герб України, зафіксований постановою 19 лютого 1992 року. Давній вигляд герба є також відповідником того символу, що розташували на щиті.

Фото 1 из 15.
Фото 2 из 15.
Фото 3 из 15.
Фото 4 из 15.
Фото 5 из 15.
Фото 6 из 15.
Фото 7 из 15.
Фото 8 из 15.
Фото 9 из 15.
Фото 10 из 15.
Фото 11 из 15.
Фото 12 из 15.
Фото 13 из 15.
Фото 14 из 15.
Фото 15 из 15.

Читайте також: “Знак на щиті” — у Києві презентують виставковий проект пов'язаний із монументом "Батьківщина-мати"

Водночас у залі наявні вітрини з вірчими знаками Святослава Хороброго, його сина Володимира Великого та Ярослава Мудрого. Посередині залу - колекція з-понад 160 печаток. Усього представлено понад 200 артефактів. Також у вітринах є печатки доби Української Народної Республіки, доби Української Держави Павла Скоропадського, Української держави, проголошеної у 1941 році у Львові.

Довідка про музей та виставку

«Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс» — музей у Києві, Україна. Розташований на схилах правого берега Дніпра, на Печерську. Адреса: вулиця Лаврська, 27.

Розклад роботи:

Популярні новини зараз

Столичні комунальники знайшли альтернативу мінським вантажівкам

За ремонт однієї з келій Флорівського монастиря збираються сплатити 9 млн гривень

Під будівлею КМДА, мітингували вкладники “Київміськбуду” — вимагали добудувати ЖК та очистити корупційне керівництво

У столиці внаслідок ДТП за участі легковика та вантажівки – загинуло подружжя, діти в лікарні

Показати ще
  • Понеділок – п’ятниця з 10:00 до 19:00. Каса працює до 18:45
  • Субота – неділя з 10 до 20:00. Каса працює до 19:45

Вхідна плата:

  • дорослі – 100 грн,
  • для учнів та студентів закладів освіти України – 50 грн.
  • Вартість екскурсії – 200 грн для дорослих, 100 грн – для учнів та студентів закладів освіти України, 300 грн – іноземною мовою.

Раніше Хрещатик повідомляв про те, що автор Тризуба на щиті монумента "Батьківщина-мати" запропонував цікаве рішення щодо знятого герба СРСР.