Про це повідомляє Укрінформ.
«Цей проєкт започаткований як відгук влади на вимогу суспільства щодо більш активних та рішучих дій щодо заміни старих радянських символів на об’єктах, які є найбільш знаковими для нашої Батьківщини. Щит на монументі Батьківщина-мати є тим елементом. Він не просто має нести історичний наратив, а й нові думки, наявні у більшості громадянського суспільства – це засвідчило опитування в Дії. Всі поставлені завдання виконані вчасно та якісно. Після 32-х років незалежності України почесне та належне місце зайняв наш державний символ на головному монументі нашої країни»
Він також підкреслив, що не залежно від імен керівників міністерство буде й надалі очищувати простір «від старих, непотрібних і ворожих сьогодні російських та радянських наративів та впроваджувати справжні українські символи».
Експозиція розміщена у Виставковому центрі музею. Кураторську екскурсію провів директор музею Юрій Савчук.
Він розповів, що зараз експонуються срібники-монети князя Володимира Великого, з найбільш ранніми зображеннями тризуба. Цей давній символ ліг в основу тризуба, створеного Василем Кричевським у 1918 році, на базі якого й створено Малий Державний Герб України, зафіксований постановою 19 лютого 1992 року. Давній вигляд герба є також відповідником того символу, що розташували на щиті.
Читайте також: “Знак на щиті” — у Києві презентують виставковий проект пов'язаний із монументом "Батьківщина-мати"
Водночас у залі наявні вітрини з вірчими знаками Святослава Хороброго, його сина Володимира Великого та Ярослава Мудрого. Посередині залу - колекція з-понад 160 печаток. Усього представлено понад 200 артефактів. Також у вітринах є печатки доби Української Народної Республіки, доби Української Держави Павла Скоропадського, Української держави, проголошеної у 1941 році у Львові.
Довідка про музей та виставку
«Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс» — музей у Києві, Україна. Розташований на схилах правого берега Дніпра, на Печерську. Адреса: вулиця Лаврська, 27.
Розклад роботи:
Зруйнований стадіон “Локомотив” у Києві планують відбудувати та створити комплексне та інклюзивне спортивне містечко
Розслідування Molfar - розслідувачі встановили деталі та виконавців ракетного удару по "Охматдиту"
Розслідувачі знайшли будинок голови Укренерго Кудрицького, який має на фасаді 5 кондиціонерів
На Одеській трасі під Києвом навесні 2024 планують відкрити новий ТРЦ
- Понеділок – п’ятниця з 10:00 до 19:00. Каса працює до 18:45
- Субота – неділя з 10 до 20:00. Каса працює до 19:45
Вхідна плата:
- дорослі – 100 грн,
- для учнів та студентів закладів освіти України – 50 грн.
- Вартість екскурсії – 200 грн для дорослих, 100 грн – для учнів та студентів закладів освіти України, 300 грн – іноземною мовою.
Раніше Хрещатик повідомляв про те, що автор Тризуба на щиті монумента "Батьківщина-мати" запропонував цікаве рішення щодо знятого герба СРСР.