9 липня парафія храму Святого Архистратига Михаїла у Бородянці перейшла з підпорядкування так званої “УПЦ МП” до Православної церкви України. Збори релігійної громади відбулися на центральній площі селища: за рішення про зміну канонічної підлеглості одностайно проголосувало 220 парафіян.
Без скандалів також не обійшлося – проведенню зборів намагався перешкодити селищний голова Бородянки Олександр Сахарук, що є парафіянином “УПЦ МП”. Він не дозволив вірянам збиратися у приміщенні Палацу культури імені Тараса Шевченка, заявляючи, що ця будівля нібито “є аварійною та підлягає капітальному ремонту”. Ще перешкодити проведенню голосування намагалася юристка УПЦ (МП), яка заявила, що воно незаконне. Втім, учасники зборів її не слухали. Очільником громади замість колаборанта Віктора Талька обрали Івана Хижняка.
Так Сахарук у листі від 6 липня відповів на звернення голови ініціативної групи парафіян Івана Хижняка.
Проте напередодні, 5 липня, згідно з повідомленням пресслужби Бородянської селищної ОТГ, у Палаці культурі відбулася зустріч з громадськістю самого Сахарука та народної депутатки Ольги Василевської-Смаглюк.
Читайте також: росія запустила 19 ракет по Одесі — завдано руйнувань порту, житловій інфраструктурі та собору УПЦ (МП)
Проте збори відбулися, громада сказала своє слово, і тепер Свято-Михайлівська церква в Бородянці має стати по-справжньому українською.
Але тепер уже колишній настоятель-колаборант із таким станом речей не змирився, і за підтримки своїх прибічників намагається привласнити майно релігійної громади. Право власності на храм він перереєстрував на приватне підприємство. Про це стало відомо із заяви про злочин голови парафіяльної ради храму Святого Архистратига Михаїла Івана Хижняка.
Згідно з цією заявою, 13 липня Віктор Талько разом із прибічником московської церкви Ростиславом Скуратівським здійснили незаконні дії щодо відчуження будівлі храму на користь ТОВ “Центр духовного розвитку”. Цим порушили ч. 2 ст. 18 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, яка забороняє відчужувати майно релігійних громад до завершення процесу зміни канонічної підлеглості.
На думку заявника, в діях Талька та Скуратівського є ознаки злочинів, передбачених статтями 190, 191, 192, 206-2 Кримінального кодексу – це шахрайство, привласнення майна, заподіяння майнової шкоди шляхом обману. Заяву до правоохоронних органів подано 18 липня.
Читайте також: Суд зобов'язав УПЦ (МП) звільнити Михайлівську церкву у Київській області
На одному зі столичних хмарочосів Києва з'явився напис S.T.A.L.K.E.R
День Києва 2024 - цікаві факти про столицю України та її рекорди
У Києві відбулось освячення Великого Герба України, який створили з уламків боєприпасів
У Києві нагородили службових собак — церемонія «Чотирилапі захисники»
Як стверджує місцевий активіст Сергій Возний, учасником незаконної схеми також був приватний нотаріус Максим Нельзін, який вніс зміни до Державного реєстру речових прав.
“Цей чоловік, нотаріус Нельзін бачачи, що в реєстрі земля знаходиться за релігійною громадою, якимось чином записав в реєстрі церкву “Московського патріархату” на юридичну особу, на ТОВ, фактично такими діями вкравши у громади Бородянки церкву”, – заявив Сергій Возний на відео, записаному у кабінеті нотаріуса Нельзіна.
Довідка.
7 липня Служба безпеки України повідомила про відкриття кримінального провадження проти священника так званої “УПЦ МП” з Бородянки, давнього настоятеля (на той час) храму Святого Архистратига Михаїла Віктора Талька.
За даними слідства, він активно співпрацював з російськими загарбниками під час тимчасової окупації селища у лютому – березні 2022 року. Зокрема, допомагав окупантам вивезти до Білорусі майже 100 місцевих жителів. Крім того, запропонував росіянам використовувати підвальне приміщення храму для утримання ув’язнених учасників руху опору.
Задокументовано, що лише з 29 по 31 березня там утримували трьох викрадених українських волонтерів.
Віктор Талько також роздавав інтерв’ю російським пропагандистам, розповідаючи, що у 2014 році місцеві нібито чекали окупаційну армію та були готові зустрічати її з квітами, а українські військові вітаються вигуком “Хайль Гітлер!”.
Читайте також: У Білій Церкві загострився конфлікт між прихильниками УПЦ МП та місцевими жителями
Місцеві жителі пригадують, що під час окупації Талько був для загарбників “своїм”: вільно пересувався між ворожими блокпостами, годував росіян і надавав їм інформацію про українських патріотів.
Священник Дмитро Кошка, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ, який у перші дні війни записався до тероборони, каже, що представник МП “здав” всю інформацію про нього російським солдатам, включно з місцем проживання.
“Територіальна оборона мені розповіла, що коли російські солдати прийшли до церкви шукати мене, ті показали всі мої особисті дані, навіть паспортні дані. Вони мали всю інформацію про мене. Самі б росіяни ніколи цього не знайшли, їм допоміг російський священник. Він дав їм усю цю інформацію… Я дуже добре знаю його”, – казав Кошка.
Після деокупації Бородянки священник-колаборант Талько деякий час переховувався у Білорусі, проте згодом повернувся. Розповідав, що інтерв’ю з ним російські пропагандисти знімали на приховану камеру, заперечував причетність до катування волонтерів.
17 липня 2022 року з Тальком зустрівся предстоятель “УПЦ МП” Онуфрій (Березовський). Так званий “митрополит Київський” співслужив зі священником, який допомагав окупантам.
Додамо, що 25 червня до Православної церкви України остаточно перейшов Свято-Михайлівський собор у Білогородці на Київщині. Громада вирішила доєднатися до Помісної церкви ще рік тому, але прибічники “УПЦ МП” не пропускали вірян на територію святині. 13 липня божественну літургію у храмі відслужив предстоятель ПЦУ, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Вам може бути цікаво - Віряни УПЦ (МП) не змогли потрапити до Києво-Печерської лаври