Володимир Зеленський у Фейсбуці розповів, що при евакуації українців з Китаю були задіяні безпрецедентні заходи безпеки. Він запевнив, що всі, хто піднявся на борт українського літака, у задовільному стані здоров`я. Та додав, що евакуйовані житимуть у закритому медичному центрі у Нових Санжарах.

«Заходи безпеки – безпрецедентні. Зробили все можливе й неможливе, щоб гарантувати: вірус в Україну не потрапить. Декількох громадян не пустили на борт в Ухані, оскільки у них була трохи підвищена температура. Всі, хто піднявся на борт, у задовільному стані. Вони здорові, але мають пройти карантин і обсервацію протягом 14 днів. Евакуйовані житимуть у закритому медичному центрі Національної гвардії у Нових Санжарах. Він буде повністю ізольований та переведений на суворий режим бактеріологічної безпеки. Протягом двох тижнів це буде, напевне, найбільш охоронюваний об’єкт у країні. Співчуваю нашим евакуйованим, бо вже знаю, що таке перебувати під особистою охороною, а в них охорона буде набагато серйозніша, ніж у Президента», – сказав Володимир Зеленський.

За словами Володимира Зеленського, бактеріологічної небезпеки немає. Але є інша небезпека – забути про те, що всі ми люди, включно з тими, хто опинився в Ухані під час епідемії.

«Коли Франція евакуювала людей з Уханя і їх привезли в одне з міст, реакція у мешканців цього міста була одна: вони турбувалися про життя і здоров’я своїх співгромадян, співчували тим, хто опинився у складній ситуації. Навіть у Казахстані, коли наш літак з Уханя сів на дозаправку й доправив казахстанського громадянина, не було жодних протестів і блокувань. Навпаки, всі дякували й раділи, що людина нарешті вдома.

На жаль, не всі з нас можуть пишатися такою ж людяною реакцією. Спроби перекрити траси, блокувати госпіталі, не пустити громадян України в Україну – цим ми показуємо далеко не найкращий бік нашого характеру. Особливо якщо врахувати, що більшість пасажирів – люди, яким менше 30 років. Для багатьох з нас вони – майже як діти», – зазначив Зеленський.

Президент також впевнений, що тимчасове перебування за межами України не робить його чужим для країни. Він додав, що буде боротись за кожного, хто опинився у біді.

«Українець завжди залишається українцем. Тимчасове перебування в Ухані або еміграція до Канади не робить його чужим для своєї країни. Розумію: стара політика протягом десятків років робила звичним ділити українців на «правильних» і «неправильних».

Але ця епоха скінчилася. Ми будемо боротися за кожного українця, який опинився у біді, – де б він не перебував. Рятувати, евакуювати, обмінювати. Україна не здаватиме своїх. Такою буде державна політика – я це гарантую. Але такою ж самою має бути й реакція суспільства – я на це дуже сподіваюся», – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, Літак з Китаю приземлився в Борисполі: де розселятимуть українців з Уханя

Читайте також:

Першого, хворого на коронавірус українця, госпіталізовано у Японії

Хворих на коронавірус лікуватимуть в Олександрівській лікарні: як саме