Під час розкопок на території Софії Київської археологи продовжують знаходити унікальні знахідки.
Про це пише «Вечірній Київ».
Нещодавно з’ясували, що уламок золотої прикраси, яку розкопали у серпні 2021-го, виявився накладною деталлю великої золотометалевої ікони, виготовленої близько XI століття в майстерні, що працювала при дворі візантійського імператора в Константинополі. Про це розповів працівник заповідника, археолог Тимур Бобровський.
Цей артефакт віднайшли у нашаруваннях XVIII, куди він, ймовірно, потрапив із більш ранніх насипів.
«Ми довго думали, щоб це могло бути, але тепер знаємо достеменно: софійська знахідка є накладною деталлю великої золотоемалевої ікони. Аналогічних ікон у світі збереглися одиниці, зокрема, ікона святого архангела Михаїла в скарбниці венеційського собору Сан-Марко», — розповідає археолог.
До допису він прикріпив зображення ікони, де чітко видно, що орнамент німбу архангела схожий до того, який знайшли у Києві.
«Зверніть увагу на німб архангела, він складається з кількох поєднаних накладок, прикрашених перегородчастими емалями. Саме таку накладку від німба тепер маємо і ми в Києві. Уявіть собі, якими коштовностями була наповнена софійська ризниця в ХІ — ХІІІ століттях, якщо там зберігався подібний шедевр», — підкреслив Тимур Бобровський.
Вадим Кириленко, перший заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» уточнив, що знайдений фрагмент зарахують до фонду заповідника і згодом, можливо, будуть експонувати.