Музей Марчука можуть створити за кошти міста, якщо картини передадуть до Держфонду

Столична влада запропонувала видатному художнику Івану Марчуку створити його музей за міський кошт, але за певної умови.

За словами в. о. першого заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, ця ініціатива з’явилась після того, як було введено мораторій на будівництво в буферних зонах «Софії Київської» та «Києво-Печерської Лаври». Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на пресслужбу КМДА.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!

За його словами, фактично це стало офіційною забороною будівництва приватної будівлі, де, у тому числі, мав знаходитись музей Івана Марчука.

«Мультифункціональна декількаповерхова будівля з величезним паркуванням, офісними приміщеннями і ресторанами не може бути побудована на схилах Дніпра. А саме в цьому приміщенні мав знаходитись музей Марчука. Крім того, ця територія підпадає під буферну зону Національного заповідника «Софія Київська» і там заборонено будь-яке нове будівництво. Тому інформація, що місто відсудило у художника суму у 6 мільйонів гривень некоректна. Ділянка, про яку йдеться, вже більше 10 років в оренді у приватної структури, і жодне будівництво там так і не було розпочато. Водночас, ми відкриті до прямого діалогу з митцем. І зважаючи, що будувати на цій території не можна, разом із Департаментом комунальної власності та Департаментом культури ми напрацювали варіанти, де можна розмістити музей з урахуванням розташування на найкращих туристичних маршрутах», – зазначив Валентин Мондриївський.

Також в КМДА озвучили умови, за яких може бути реалізовано проєкт «Музей Івана Марчука» за кошти міста. А саме – картини видатного митця мають бути передані до частини Державного музейного фонду України.

Зазначається, що надалі вони зберігатимуться в одному з музеїв міста Києва, а після створення персонального музею митця стануть основою його колекції.

Нагадаємо, раніше сайт Хрещатик.news писав, що Музею картин Івана Марчука не буде – Київрада відсудила у художника 6 млн гривень

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал   – тільки актуальні новини Києва!

Читайте також:

В столиці знайшли місце для Музею картин Івана Марчука

3D-тур та аудіогід чотирма мовами: у Києві з`явиться Віртуальний музей Івана Франка

Автор:

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!
Коментуйте:
Новини по темі