МОЗ створила оперативний штаб швидкого реагування на випадок поширення коронавірусу на території України. Експерти розробляють оптимальні маршрути госпіталізації хворих на небезпечний коронавірус у заклади, що найкраще підготовлені для швидкого реагування та лікування вірусної пневмонії.
Про це розповів лікар-анестезіолог Сергій Дубров, який входить до експертної групи оперативного штабу МОЗ, виступаючи на брифінгу стосовно поширення світом коронавірусу 2019-nCoV.
За його словами, 757 відділень інтенсивної терапії на 100% всі забезпечені киснем – одним з основних методів терапії пацієнтів з гіпоксемією.
Експерт зазначив, що матеріально-технічне забезпечення цілком задовільне: “забезпеченість респіраторами високого класу становить 0,62 на одне ліжко інтенсивної терапії, а ліжок інтенсивної терапії на сьогодні 5581”.
В аеропорту «Бориспіль» санітарно-карантинний пункт працює цілодобово, всіх пасажирів, що прибувають до аеровокзалу, перевіряють на наявність симптомів захворювання. У “Борисполі” чергують оперативні бригади швидкої медичної допомоги і лікарі-епідеміологи.
Тест-системи на виявлення коронавірусу будуть в лікарнях вже наступного тижня.
МОЗ моніторить наявність засобів індивідуального захисту медиків та лабораторного обладнання.
Нагадаємо, що світі офіційно зареєстровано 4 474 випадки інфікування новим коронавірусом. 106 осіб наразі померли. Збудником захворювання є новий тип коронавірусу – 2019 nCoV, що передається від людини до людини. Інкубаційний період триває від 2 до 12 діб.
За інформацією МОЗ в Україні жодна підозра на небезпечне захворювання не підтвердилася.
Читайте також:
Коронавірус з Китаю: співробітники МОЗ щодня перевірятимуть літаки в Борисполі
Коли запустять електронну медкарту: Федоров
Швидка за 10 хвилин: в МОЗ розробили критерії медичної допомоги