Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

Проєкт «Ікони на ящиках з-під набоїв» київських художників Соні Атлантової та Олександра Клименка присвячений мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Його головна ідея — перетворення смерті, символом якої є ящик від озброєнь, на життя, яке в українській духовній традиції уособлює ікона.

Фото 1 из 21.
Фото 2 из 21.
Фото 3 из 21.
Фото 4 из 21.
Фото 5 из 21.
Фото 6 из 21.
Фото 7 из 21.
Фото 8 из 21.
Фото 9 из 21.
Фото 10 из 21.
Фото 11 из 21.
Фото 12 из 21.
Фото 13 из 21.
Фото 14 из 21.
Фото 15 из 21.
Фото 16 из 21.
Фото 17 из 21.
Фото 18 из 21.
Фото 19 из 21.
Фото 20 из 21.
Фото 21 из 21.

Ящики, на яких написані ікони, привезені з зони бойових дій. Образи уособлюють біль і горе матерів, що переживають втрату дітей, розпач та відчай матерів, що змушені тікати від війни, рятуючи дитячі життя, та водночас - закарбовують нашу віру у перемогу.

«Українська культура багатогранна. Іконопис є однією з вкрай важливих традицій. Ми можемо спостерігати розвиток традиції іконопису протягом багатьох років і навіть тисячоліть. Свідченням цьому є збережені роботи у наших об’єктах культурної спадщини. Але ця практика знаходить відгук і у наших сучасників. Для цього важливо бути ще й духовною людиною. Адже митець відтворює образ через себе. Сьогодні, під час війни, художники-образотворці не можуть обійти цей аспект» т.в.о. глави МКІП

«Життя переможе смерть – ключова ідея цієї виставки, яка буквально демонструє незламну силу і дух нашого народу. У битві за життя, за культуру, за національну ідентичність. І тому дуже символічно, що ця виставка відкривається у національній святині, яка нарешті відкривається для української культури і плекає українську ідентичність» гендир Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко

Окрім мистецької, проєкт має ще й благодійну складову. Кошти від продажу ікон підуть на підтримку різних волонтерських ініціатив, пов’язаних передусім з військовою медициною. До цього часу проєкт побачили у 20 країнах, 93 містах та на 164 локаціях.

  • Виставка діятиме з 10 травня до 10 червня.
  • Час відвідування: 10:00 – 19:00
  • Локація: Велика лаврська дзвіниця Києво-Печерської лаври, перший поверх (Лаврська, 15).
  • Квитки - загальний 160 грн, пільговий 80 грн. Є інші окремі пропозиції - за посиланням.

  • Соня Атлантова - художниця та письменниця. Працює у галузі монументального і станкового малярства, книжкової графіки, інсталяції, учасниця низки виставок в Україні та за кордоном.
    Прозові твори входили в короткі та довгі списки кількох літературних премій в Україні та за кордоном, зокрема – “Книга року ВВС”. За роботу над проєктом “Ікони на ящиках з-під озброєнь” нагороджена орденом “За заслуги” третього ступеня.
  • Олександр Клименко - художник, мистецтвознавець, письменник (під псевдонімом Олаф Клеменсен). Член національної спілки художників України. Працює в галузі станкового та монументального живопису. Автор ідеї та один із кураторів проєкту “Ікони на ящиках з-під озброєнь”, за роботу над яким також має орден “За заслуги” третього ступеня.

Раніше Хрещатик писав: У Києво-Печерській лаврі 9 травня презентують мистецький проєкт «Ікони на ящиках з-під набоїв»

Популярні новини зараз

Позавчора у небі над Київщиною спостерігали рідкісне явище — сріблясті хмари

Суд розпочав засідання щодо обрання запобіжного заходу 73-річному пенсіонеру, що напав на дівчину-волонтерку

Став відомий рейтинг найсильніших та найслабших шкіл Києва за результатами НМТ 2023

Максим Кріппа та казино "Вулкан". Як партнер російського олігарха скуповує українські ЗМІ

Показати ще