Київською місцевою прокуратурою № 10 за результатами досудового розслідування, проведеного спільно з Нацполіцією та СБУ, повідомлено про підозру колишньому заступнику директора Департаменту земельних ресурсів КМДА та колишньому начальнику відділу КП «Київський інститут земельних відносин» в умисному порушенні авторського права та вчиненні шахрайських дій, що завдало територіальній громаді міста Києва матеріальної шкоди у великому розмірі. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури міста Києва.

«Установлено, що починаючи з 1999 року з метою ведення Київського міського земельного кадастру Головним управлінням земельних ресурсів КМДА за кошти міського бюджету створювалась та удосконалювалась «Автоматизована система ведення державного земельного кадастру» («ПК Кадастр»). Вказана система дотепер використовується Департаментом земельних ресурсів КМДА, як правонаступником Головного управління земельних ресурсів», – йдеться в повідомленні.

Чиновники, достовірно знаючи про те, що на створення та модернізацію системи з бюджету виділялись значні суми коштів, протиправно зареєстрували за собою виключні авторські, у тому числі майнові права на компьютерну програму «Автоматизована система ведення державного земельного кадастру».

«Надалі, ввівши в оману директора КП «Київський інститут земельних відносин», зазначені службові особи уклали із вказаним комунальним підприємством ліцензійний договір про надання невиключного права на використання «ПК Кадастр», за яким незаконно отримали від комунального підприємства грошові кошти у вигляді авторської винагороди (роялті) в сумі понад 4,3 млн. грн.», – повідомляє пресслужба прокуратури.
Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

«За дорученням Київського міського голови продовжуємо наводити лад у справах Департаменту земельних ресурсів, інколи навіть з допомогою колег зі Служби безпеки України, Нацполіції та Прокуратури, за що їм вельми вдячні! Як і обіцяли, розібралися з питанням «прихватизації» програмного забезпечення ПК «Кадастр», за допомогою якого здійснюється ведення Міського земельного кадастру. Два колишніх працівники майже 12 років «шантажували» місто тим, що вимкнуть програмне забезпечення, і місто втратить інформацію про землю, вимагаючи натомість «кругленькі» суми з комунальних підприємств та міського бюджету», – наголосили у Департаменті земельних ресурсів ВО Київської міської ради.

Зазначається, що під час досудового розслідування ліцензійні договори, за якими підозрювані систематично отримували від комунального підприємства незаконну винагороду, розірвано.

Нагадаємо, ДСР разом з ДБР викрило схему масштабних “відкатів” в Секретаріаті Кабміну 

Читайте також:

Хабарі і шахрайство: СБУ затримало члена громадської ради при КМДА та його спільника

Затримали зловмисників, які ошукали сотні людей на афері з працевлаштуванням в Європі