9 квітня, комунальне підприємство «Київкомунсервіс» відвантажило для відправлення на переробку до Румунії на завод GreenWEEE понад 70 тонн батарейок. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на пресслужбу КМДА.

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв розповів, що така практика збору небезпечних відходів у спеціальні контейнери та направлення їх на безпечну переробку запроваджена в Києві вперше.

Він повідомив, що 3 лютого 2020 року «Київкомунсервіс» підписало угоду з переможцем проведеного тендеру – товариством «Екологічні інвестиції» на подальшу утилізацію 70 тонн батарейок.

«Ми активно висвітлюємо процес відправлення на переробку акумуляторів, щоб кияни, які їх сумлінно збирають, несуть у спеціальні помаранчеві контейнери, бачили – їхні зусилля не марні. У процесі збору батарейки зберігались на виробничій базі «Київкомунсервісу». Наразі всі батарейки ще раз переважили, упакували в спеціальні бокси та завантажили для транспортування за кордон. Загалом ми зібрали майже 4,5 мільйони штук батарейок. Екологи стверджують, що одна батарейка здатна забруднити до 20 кубометрів ґрунту та до 400 літрів води, тому безпечна утилізація акумуляторів – це екологічний must have», – сказав Петро Пантелеєв.

У березні цього року з ініціативи організації «Батарейки, здавайтесь!» на утилізацію відправили 20 тонн батарейок, що були зібрані, зокрема, у торгових мережах тощо.

Директор КП «Київкомунсервіс» Максим Ляшкевич звернувся до киян користуватись спеціальними помаранчевими контейнерами для сміття, які призначені саме для небезпечних відходів – батарейой, люмінесцентних ламп та термометрів.

«Киян закликаю активніше користуватись помаранчевими контейнерами для небезпечних відходів, де можна залишити батарейки, люмінесцентні лампи та термометри. Також ми просимо оперативно повідомляти на нашу сторінку в Facebook або за телефонами на сайті: http://kks.kiev.ua/, якщо раптом ви зафіксували пошкоджені контейнери чи контейнери із невідповідним вмістом. Раджу читати інформацію на контейнерах і не кидати сторонніх предметів», – зазначив директор КП «Київкомунсервіс» Максим Ляшкевич.

Нагадаємо, з пляжу Троєщини прибрали кладовище відпрацьованих батарейок.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал  – тільки актуальні новини Києва!

Читайте також:

Киянам пояснили, куди викидати термометри, батарейки та енерголампи

За спалювання трави та сміття в Києві жорстко каратимуть