Правоохоронці Києва затримали організовану групу шахраїв, яка заволоділа комунальним майном на суму близько 170 мільйонів гривень. Про це повідомляє сайт Хрещатик.news з посиланням на Відділ комунікації поліції Києва.
Шахраї за допомогою підроблених документів привласнили 17 об’єктів нерухомості, котрі потім продавали.
«Столичні правоохоронці встановили, що організована злочинна група, до складу якої входило семеро осіб, діяла з 2014 по 2016 роки. Аферисти знаходили у центрі столиці приміщення, підробляли на них документи, після чого продавали ці об’єкти комунальної власності», – йдеться в повідомленні.
Заступник начальника відділення слідчого відділу Шевченківського управління поліції Вадим Коломієць розповів, що основними фігурантами шахрайської схеми виступили колишній виконувач обов’язків директора «Київводфонду» та ексначальник юридичного відділу цього підприємства.
«Правопорушники діяли у відповідності із розробленим планом: частина з них були головними виконавцями, інший учасник – підшукував серед мешканців Луганської області осіб, котрі за грошову винагороду погоджувалися виступити фіктивними учасниками угод купівлі-продажу об’єктів нерухомості. Відтак, зловмисник супроводжував обраних фігурантів під час перетину меж з окремими районами Луганської та Донецької областей, організовував їх розміщення в Києві та забезпечував їх прибуття до нотаріусів для укладання правочинів. Потім зловмисники передавали документи та відомості щодо технічних характеристик комунального майна для виготовлення підроблених документів та збували вказані об’єкти», – сказав Коломієць.
Зазначається, що шахраї знаходили своїх жертв у мережі Інтернет шляхом розміщення реклами щодо продажу приміщень, які знаходилися у центральній частині столиці, завідомо занижуючи їх вартість. У подальшому через підставних осіб за підробленою документацією зловмисники продавали вказану нерухомість добросовісним набувачам.
Таким чином аферисти заволоділи 17 об’єктами комунальної власності Києва на суму понад 170 мільйонів гривень.
«Слідчі скерували до Шевченківського районного суду столиці обвинувальний акт. Фігурантам повідомлено про підозру за частиною четвертою статті 190 (Шахрайство), частиною третьою статті 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), частинами третьою, четвертою статті 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 15-ти років позбавлення волі», – наголосив Вадим Коломієць.
Нагадаємо, Підрядник привласнив 330 тисяч, виділених на ремонт дитсадків на Троєщині
Читайте також:
Схема на 800 млн: СБУ викрила незаконне заволодіння сотнями гектарів київських земель
Екс-нардепу Микитасю оголосили підозру у заволодінні майном Нацгвардії