Під час брифінгу 26 жовтня міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що оригінальна українська вакцина від COVID-19 може з’явитися за рік після проведення усіх необхідних досліджень. Про це повідомляє сайт Хрещатик.News.

“Нам потрібно пройти великий шлях, щоб кандидат у вакцину став уже вакциною. Для цього треба пройти три фази клінічних досліджень. Зараз підбирається в Україні необхідне виробництво, де це може бути зроблено. Якщо очікування наші збудуться, і обраний виробник і шлях ми пройдемо нормально, то вже десь за рік ми можемо отримати оригінальну українську вакцину від COVID-19”, – сказав Степанов.

Міністр також звернувся до скептиків, які критикують розробку української вакцини.

Степанов закликав скептиків позбутись комплексу української меншовартості.

“Це така класна новина, що дійсно в Україні це теж можливо.

Що ми почули від деяких скептиків, які чомусь вирішили, що вони розуміються на вакцинному виробництві.

Що можу сказати вам – позбувайтеся цього комплексу національної меншовартості, що ми ні на що не здатні, що нічого не можемо зробити.

До того ж, коли в руках тримаєте телефон або інші “вакцини”, які ви використовуєте в повсякденному житті, знайте, що дуже часто це все зроблено українськими вченими.

Які просто через таку політику, що ми ні на що не здатні та завдяки політиці повного ігнорування нашої науки, виїхали за кордон…

А ми це потім купуємо, і дивуємося, як класно вони це зробили”, – сказав Степанов.

Він розповів, що доклінічні дослідження кандидата у вакцини проти COVID-19 тривали шість місяців. Вони підтвердили стійкий результат вироблення антитіл і показали нейтралізацію вірусу COVID-19 в інфікованих клітинах людини.

Зазначається, що дослідження української вакцини проводились, зокрема, в лабораторіях Туреччини та США. Надалі планується проведення трьох фаз клінічних випробувань. Для цього наразі МОЗ визначається з підприємством, яке змогло б за рахунок своїх потужностей виготовити вакцину для продовження досліджень.

Нагадаємо,  військовий епідеміолог назвав українську вакцину від ковід авантюрою та передвиборчім піаром ОП

Популярні новини зараз

Кабмін вирішив деякі питання перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі

Чому в столиці досі продовжує діяти обмеження на проїзд Південним мостом?

У Києві з’явилась пам'ятна стіна з портретом Івана Світличного

Вбивство у фунікулері Києва — стало відомо, де працював нападник

Показати ще

Читайте також:

Найнижча явка в історії виборів: ЦВК оприлюднила відсотки по регіонам

Синоптик розповів, якою буде погода в Україні в листопаді