Україна готова погодитися з тим, щоб Китай став посередником в ініціативах, спрямованих на завершення розв’язаної агресором Росією війни. Однак Київ дасть добро на участь Пекіна в мирних процесах тільки в тому випадку, якщо КНР переконати Москву вивести всі війська з окупованих українських територій. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков.

В інтерв’ю The Straits Times він розповів про те, що для запуску мирних процесів окупант Москва повинна вивести всі свої війська із захоплених територій України, пише “Главред”.

Росіяни повинні піти на так званий “жест доброї волі”.

“Дайте мені докази того, що Росія готова жити в мирному співіснуванні з Україною. Першим сигналом має бути повне звільнення українських територій. Нехай вони продемонструють нам жест доброї волі і виведуть свої збройні сили з території України”, – вважає Резніков.

За його словами, якщо Китай хоче стати посередником між Україною і Росією, він повинен змусити росіян вивести своїх окупантів з українських територій, які вони захопили. Тільки після виведення військ РФ в Києві зрозуміють, що такий посередник, як Пекін, дійсно здатен чинити тиск на Москву.

“Якщо ні, вибачте, з якої (причини) ми будемо сидіти і витрачати час?” – сказав міністр.

Також глава Міноборони назвав Китай “старшим братом Росії” і припустив, що у Пекіна все-таки є інструменти впливу на Москву. Втім, мотиви КНР в цій ситуації поки що незрозумілі.

“Я вважаю, що Китай (став) старшим братом, а Росія – молодшим братом. Старший брат може переконати молодшого брата припинити цю кровопролитну війну”, – додав Олексій Резніков і підкреслив, що ця теза, скоріше, лише надія Києва.