Велика промисловість в Україні має стати більш екологічною

Підпишіться на Хрещатик News у Google News! Тільки актуальні новини Києва!

Великі підприємства несуть відповідальність за те, що забруднення довкілля залишається однією з найгостріших проблем в Україні. Згідно досліджень ВООЗ, ми посідаємо 6-те місце після Китаю, Індії, Росії, Індонезії та Пакистану в списку країн з найвищою смертністю від забруднення повітря.

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!

Про це написав на своїй сторінці в Facebook депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

За його словами, одними з основних забруднювачів довкілля в Україні є великі промислові підприємства. Вони продукують до 17% парникових газів та скидають у водойми понад 30% від усіх забруднених вод.

«Протягом усіх років незалежності цивілізований контроль за промисловими викидами був відсутній. Але сьогодні, коли увесь світ намагається мінімізувати викиди у навколишнє середовище, Україна не може продовжувати таку безвідповідальну політику», – заявив Яловий.

За його словами, щоб забезпечити європейські підходи до захисту екології від діяльності промисловців, законодавці розробили та зареєстрували законопроект №4167 “Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення”. Він має імплементувати в Україні директиву ЄС про промислові викиди і запровадити для підприємств поняття інтегрованих дозволів.

Як це працюватиме?
«Система інтегрованих дозволів встановлює вимоги щодо максимальної кількості викидів, а також визначає заходи для зменшення їх кількості. Це буде обов’язковим для енергетичного сектору, металургії, хімічної промисловості, поводження з відходами та інших галузей. Щоб продовжувати працювати, підприємства будуть зобов’язані щорічно звітувати про дотримання умов інтегрованого дозволу»,- розповів політик.

Він відзначив, що норми дозволу будуть розраховувати не за фактом забруднення, як зараз, а відповідно до схваленого Європейською комісією спеціального документу, що містить перелік найкращих доступних технологій та методів управління.

Як пояснив Яловий, промисловці виступили різко проти запровадження контролю над викидами. Промислові гіганти звернулися до уряду з вимогою не допустити ухвалення законопроекту №4167. У зверненні вони переконують, що нова система контролю за викидами зруйнує цілі галузі економіки та негативно вплине на загальний рівень життя українських громадян.

«Така негативна реакція зрозуміла – для модернізації виробництва та зменшення викидів потрібно вкласти додаткові кошти, що за умов економічної кризи зробити непросто. Але в довгостроковій перспективі збільшення захворюваності та смертності українців, знищення природних ресурсів та подальше забруднення навколишнього середовища завдадуть економіці країни ще більшої шкоди», – наголосив Костянтин Яловий.

Додаткова інформація та коментарі:
За телефоном: +380 97 937 86 22.
Електронна адреса: [email protected].

Автор:

Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал - тільки актуальні новини Києва!
Коментуйте:
Новини по темі
У Києві знайшли вибуховий пристрій

На Трухановому острові в Києві виявлено підозрілий предмет, схожий на саморобний вибуховий пристрій.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це пише «Великий Київ». Імовірно, це динамітні шашки, до яких прикріплений мобільний телефон. На місці працюють вибухотехніки, як з районної поліції, так і з головного управління.Автор: Віктор СмирнийБажаєте…

На київських Нивках незаконно ліквідували велодоріжку

На Нивках в Шевченківському районі Києва невідомі особи розібрали велосипедну доріжку, яка йшла вздовж проспекту Перемоги.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє портал Vgorode. За його даними, доріжка в цьому місці існувала з 2016 року. Але в дні свят робочі, яких невідомо хто найняв, ліквідували…

Учасники акції протесту в Києві попросили Блінкена про допомогу (відео)

У четвер до київської будівлі Офісу президента України, де глава держави зустрічався з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, попрямувала акція протесту.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє «Фокус». В акції взяли участь ошукані вкладники «Аркади» і представники малого бізнесу. Вони вимагали, щоб глава американської дипломатії схилив…

Співробітники білоцерківської поліції врятували життя 14-річної дівчини

Поліція Білій Церкві зуміла знайти та врятувати 14-річну дівчину, яку відвезли в невідомому напрямку та обпоїли якоюсь речовиною, від якої вона погано себе почувала і не розуміла, де знаходиться.Бажаєте дізнаватися новини столиці першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини Києва! Про це повідомляє патрульна поліція Білій Церкві на своїй сторінці в Facebook. Дівчина…