Япоські вчені змоделювали, як буде поширюватися коронавірус при спілкуванні чотирьох людей за столом кафе, бару чи ресторану, повідомляє Хрещатик.News із посиланням на сайт Asahi Shimbun.

Дослідники з Центру обчислювальних наук інституту RIKEN спільно з колегами з Університету Кобе продемонстрували, які шанси заразитися коронавірусом, якщо сидіти в барі з ще трьома людьми, і один з них – носій коронавірусу.

У їхній моделі четверо людей сидять за двома присунутими один до одного столами площею 60 кв. см. За словами дослідників, це стандартний розмір столиків в кафе і ресторанах. Моделювання показало, що на чоловіка, котрий сидів поруч з тим, хто говорить, потрапляє приблизно уп’ятеро більше аерозольних часток, ніж на того, хто сидить навпроти.

Де найбільша небезпека

Шанси зараження COVID-19, якщо співрозмовник є носієм вірусу, співвідносяться приблизно так само. При цьому, коли той, хто говорить, повертає голову до адресата, ризик передачі патогена зростає.

Найбезпечніше місце, на думку вчених, знаходиться по діагоналі від ймовірно зараженого: туди долітає не більше чверті аерозольних часток, що виділяються мовцем.

Також моделювання показало, що поширення таких частинок сильно залежить від вологості в приміщенні. За рівня вологості менш як 30% дальність поширення частинок зростає вдвічі, в порівнянні з вологістю 60%. Це пов’язано з тим, що при підвищеній вологості частки інтенсивніше злипаються і швидше осідають.

Це дослідження дозволяє зробити висновок, що зволожувачі повітря в громадських місцях допомагають знизити ймовірність зараження COVID-19. Також вчені рекомендують встановлювати спеціальні захисні прозорі екрани на столиках кафе і ресторанів, щоб відвідувачі могли максимально безпечно спілкуватися один з одним.

Нагадаємо, Люди з якою групою крові менш ризикують заразитись на коронавірус

Читайте також:

У Раді повідомили, чи повернуться діти в школу та садочки у листопаді

У ВООЗ назвали єдині на сьогоднішній день ефективні ліки проти коронавірусу