Київська міська рада розгляне введення мораторію на забудову в історичному центрі міста. Заборона має діяти до прийняття нового Генерального плану міста. Ініціював проєкт мораторію депутат Київради Григорій Маленко, співавторами проєкту також стали секретар Київради Володимир Бондаренко та депутатка Євгенія Кулеба.

Про це повідомляє Amazing Ukraine.

Рішення продиктоване ситуацією, яка останнім часом склалась із пам’ятками архітектури. Зокрема спроба забудовника демонтувати будівлю «Квіти України», знесення 120 річної садиби купця Івана Уткіна, а також багаторічна історія із «будинком-монстром» на Подолі.

Згідно з проєктом мораторію на забудову у центрі, в зонування входять історичні частини Печерського, Шевченківського та Подільського районів.

«Безконтрольна житлова забудова центру призведе до знищення історичного ареалу, значного погіршення життєвого середовища, надмірного ущільнення забудови, перевантаження інфраструктури та зменшення рівня туристичної привабливості Києва. Тому ми подали проєкт рішення з наступною пропозицію. До того, як буде затверджено новий Генеральний план міста, ввести повну заборону-мораторій на здійснення будь-яких будівельних робіт з будівництва нового житла в центральній частині Києва. Місто, нарешті, має почати жити цивілізовано та планувати свій розвиток», — наголосив Григорій Маленко.

При цьому, згідно з проєктом, заборона не стосуватиметься будівництва та реконструкції об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури. Також мораторій не стосуватиметься об’єктів соціальної інфраструктури: будівель навчальних закладів, закладів культури, фізичної культури і спорту, медичного і оздоровчого призначення, громадських вбиралень та інших об’єктів соціальної інфраструктури.

Також мораторій не поширюється на проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту наявних будівель і споруд у межах існуючих геометричних параметрів будівель.