На позачергових виборах до Верховної Ради 21 липня проголосували 49,84% виборців це понад 14 млн українців.
П’ять партій проходять до Верховної Ради IX скликання. Про це свідчать дані Національного екзит-полу. 5% бар’єр долають “Слуга народу” 44,2%, “Опозиційна платформа За життя” 11,4%, “Європейська солідарність” 8,8%, “Батьківщина” 7,4% і “Голос” 6,5%. Опитали 11 629 респондентів на 300 виборчих дільницях.
У бюлетені були 22 політсили. 199 нардепів-мажоритарників обирали в одномандатних округах. Станом на 13:55 понеділка ЦВК опрацювала 62,48% протоколів.
У парламент проходить велика кількість представників партії президента. “Слуга народу” самі шоковані, скількох їхніх депутатів люди підтримали на округах (за попередніми даними представники “Слуги народу” перемагають у 128 округах із 199. ГПУ), каже політолог Богдан Бондаренко, 24 роки.
2014-го між парламентськими та президентськими виборами було півроку різниці. Цього часу вистачило, щоб довести до населення думку, що концентрація влади в руках однієї особи шкідлива (в першому турі президентських виборів 54% українців підтримали Петра Порошенка, але на виборах у Раду найбільше набрав “Народний фронт” понад 22%. ГПУ). Сьогодні ця ситуація особливо нікого не хвилює.
Прогнозували явку 4550 відсотків. Так і сталося. Люди у відпустках, за кордоном. Але це далеко не найнижчий показник.
Людям усе набридло. Суспільство стомлене й легко піддається на маніпуляції. На цих виборах вдалося мобілізувати анти-елітарний електорат. Сильних мажоритарників партія президента майже не мала. Люди на округах голосували за бренд.
Парламент оновиться. Але кількість нових депутатів не обов’язково перейде в якість.
Маємо два рекорди. Результат по партійних списках у партії Зеленського. І величезна кількість мандатів по мажоритарних округах. Можливо, матимемо монопартійну більшість, говорить політолог 60-річний Володимир Фесенко.
Міні-сенсація результат партії Анатолія Шарія (прокремлівський блогер. Перебуває в розшуку МВС із 2012 року. Отримав притулок у Литві. Відомий антиукраїнськими висловами. За даними Національного екзит-полу “Партія Шарія” набирає 3,1%. ГПУ).
Є величезна недовіра до старих політичних еліт. Попит на нові обличчя сконцентрований на Зеленському. Активність президента в липні спрацювала на користь партії. Більшість виборців позитивно оцінили його дії на посаді. Це перемога Зеленського, а не людей зі списку “Слуги народу”.
По мажоритарці позитивна новина в тому, що голосування за Зеленського перемогло гречку в багатьох регіонах. Старі не подобаються, нових не знають. Тому голосують за кандидата від партії.
Ці вибори виклик для націоналістів. “Свобода” торік зробила величезну помилку лягли під Порошенка. І частина її голосів зараз пішла “Європейській солідарності”. Націоналісти звузилися до ядра.
Після того, як КМДА оприлюднила результати аудиту по капремонту Госпіталю ветеранів, кияни чекають новий "фільм" Бігуса
Нардеп Кучеренко знайшов спосіб зменшити тарифи, які підняли Кличко та Пантелеєв
У столиці молода дівчина після сварки вчинила самогубство прямо біля станції метро "Осокорки"
Справу про вбивство підлітка співробітником УДО на станції фунікулеру передано до суду — ДБР
Питання в тому, наскільки стабільним буде цей парламент. Присутність “Голосу” дає можливість утворити коаліцію.
Парламент утратив деяких активних і ефективних депутатів як Єгор Соболєв і Борислав Береза.