Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Печерського району м. Києва КМДА 24 травня без торгів уклало угоду з фірмою «Грін Сітіс» про закупівлю посадкового матеріалу вартістю 5,56 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 675 саджанців дерев у контейнерах. Їх оплачуватимуть протягом 30 банківських днів після поставки. Перелік із цінами наведено нижче. Порівняти ціни з ринковими неможливо, бо вони залежать від характеристик саджанців (висота, обхват стовбура, кількість пересадок тощо), яких немає в договорі. Наприклад, найдорожчим виявився клен гостролистий «Crimson Sentry» по 18 300 грн. У відкритих джерелах його саджанці можна знайти у продажу за дуже різними цінами від 1 600 грн до 15 500 грн.

Закупівлю провели без торгів, за процедурою «Українська визвольна війна». Урядова постанова від 28 лютого 2022 року №169 дозволила проводити закупівлі товарів і послуг для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони без застосування процедур, визначених законами «Про публічні закупівлі» та «Про оборонні закупівлі». Але на ділі замовники часто купують за цією процедурою те, що не стосується безпеки і оборони.

Раніше у травні комунальники Печерська оголошували відкриті торги щодо цих саджанців очікуваною вартістю 5,65 млн грн. Тендерна документація вимагала, щоб постачальник мав свій розсадник. Це пояснювали можливістю ознайомлення із запропонованим посадковим матеріалом, перевірки наявності та відповідності технічним вимогам. Тоді фірма «Агрітек» поскаржилась замовнику на цю вимогу, вважаючи її дискримінаційною для учасників, які закуповують товар у розсадників-партнерів. Але замовник відповів, що лише розсадники та розплідники декоративних рослин, які займаються відтворенням рослин, мають відповідну кваліфікацію та досвід, щоб задовольнити його потреби. В Україні їх, мовляв, понад 50. На його думку, це захищає від ненадійних постачальників, які можуть не задовольнити вимоги договору, не забезпечити якісний товар або вчасну доставку, не змогти замінити неналежної якості посадковий матеріал та спекулювати цінами через відсутність власного виробництва.

На травневі торги ніхто не прийшов, тому їх відмінили і провели неконкурентну закупівлю. В інших районів Києва цьогоріч замовляють саджанці через торги, та й самі печерські комунальники раніше у травні замовили саджанці кущів через торги, щоправда тільки з одним учасником.

Директором КП по утриманню зелених насаджень Печерського району є Ігор Білий.

Столичною фірмою «Грін Сітіс» володіє та керує киянин Артем Брязкуха, який раніше був зареєстрований як ФОП. У якості підприємця він вказував на тендерах електронну пошту buhgalter@evasad.com, яка належить фірмі-розсаднику «Єва Проджект» Олесі Клюшник, та адресу Київська обл., с. Віта-Поштова, вул. Карла Маркса, 201А, де ця фірма знаходиться.

Торік фірма «Євротехнології Груп» приносила договір із розсадником «Єва Проджект» на тендер «Київзеленбуду» щодо ремонту парку на Дарниці.

Найменування товару Кількість, шт Ціна, грн/шт із ПДВ Клен гостролистий/Acer platanoides ‘Crimson Sentry’ 32 18 300 Черемха звичайна/Prunus padus ‘Schloss Tiefurt’ 23 13 500 Граб звичайний/Carpinus betulus ‘Fastigiata’ 40 13 440 Ялина східна/Рісеа orientalis ‘Aurea’ 1 11 200 Клен Фрімана/Асеr freemanii ‘Autumn Blaze’ 100 9 799 Тюльпанове дерево/Liriodendron tulipifera 25 9 799 Вишня дрібнопильчата/Prunus serrulata ‘Kanzan’ 28 8 580 Платан іспанський/Platanus hispanica 50 8 580 Платан іспанський/Platanus hispanica 66 7 249 Липа європейська/Тіlіа europaea ‘Pallida’ 104 7 099 Робінія псевдоакація/Robinia pseud. ‘Umbraculifera’ 23 6 900 Гіркокаштан м’ясочервоний/Aesculus carnea ‘Briotii’ 3 6 893 Граб звичайний/Carpinus betulus ‘Fastigiata’ 50 5 940 Тополя чорна/Populus nigra ‘Itaiica’ 126 4 099 Магнолія гібридна/Magnolia hibrida ‘Betty’ 3 3 499 Яблуня Зібольда/Malus toringo ‘Freja’ 1 3 499