До Всесвітнього дня біженця на Софійській площі Києва презентували виставку-інсталяцію “Надія вдалині від дому” про переселенців і біженців в Україні.

Про це повідомляє Укрінформ.

— “Щойно почалася війна, наші герої-переселенці схопили свої валізи, домашніх улюбленців та найбільш цінні з речей і тікали світ за очі.Сідаючи в евакуаційні потяги, люди не знали, що на них чекає. Часто вони втрачали все, і тепер мають отримувати підтримку, щоб почати з нуля. Так само й біженці – перетинаючи кордон, вони гадки не мали, де їм нададуть прихисток.

Тому ця виставка про взаємодію нашого благодійного фонду як сторони підтримки та про переселенців і біженців, яким ми надаємо допомогу”.

Про що ця експозиція?

Інсталяція являє собою 25 валіз, які передають 25 історій переселенців з українських міст, зокрема, Нікополя, Бахмута, Сєвєродонецька, Маріуполя, Нової Каховки, Миколаєва, Бучі, а також людей, які прибули до України з Саудівської Аравії, Ірану, Таджикистану, як біженці.

З напіввідкритих валіз видніються речі, які схопили з собою люди, тікаючи від війн і переслідувань – рушники, ключі, дитячі іграшки, зубна щітка, рис. Поряд – переноски для тварин, навіть гітара. Також біля кожної валізи представлено історії українців та іноземців, які почали своє життя “з нуля” на новому місці.

— “Люди, полишаючи свої домівки, втрачають все. Інколи їх продовжують шукати на батьківщині. Наприклад, як Мошрабчона Хайдарова – політичного біженця з Таджикистану, якого досі розшукують у Таджикистані та в Росії. Він тікав однієї зимової ночі, перетинав кордон з $13 в кишені… У нього навіть стріляли. Він вирив яму, накрився снігом, зробив отвори для дихання – так дочекався ранку. Потім попрямував до кордону з Україною, де його зустріли співробітники СБУ. А два тижні тому Мошрабчон відкрив свій ресторан в Ірпені”.

Чи всі історії переселенців – позитивні?

Гуржій зауважила, що не всі з представлених історії закінчуються хепі-ендом і повною інтеграцією переселенців у нові громади. За її словами, фонд зараз допомагає жінці з Сєвєродонецька, яка, вийшовши по воду, потрапила під обстріл, втратила ногу. Отямилася вона в тернопільській лікарні, документів при собі не мала.

— “Зараз вона має осмислити все, що сталося. Ми допомагаємо їй у пошуках протезування, з відновленням документів. Сподіваємося, що після цього вона почне мріяти про щось нове”.

Де в Україні можна побачити таку виставку?

Ця виставка тривала в Києві годину. Незабаром її можна побачити в Івано-Франківську, Хмельницькому, Тернополі, Чернівцях, Луцьку, Львові та Рівному.

Всесвітній день біженців відзначається щороку 20 червня. Цей день покликаний визнати силу і мужність людей, які були змушені втекти з рідної країни, щоб уникнути конфліктів чи переслідувань.

Популярні новини зараз

У Києві на одній зі станцій метрополітену зафіксували сильне задимлення

На одному зі столичних хмарочосів Києва з'явився напис S.T.A.L.K.E.R

На Одеській трасі під Києвом навесні 2024 планують відкрити новий ТРЦ

У школі під Києвом набрали неймовірну кількість перших класів — 17

Показати ще

Раніше ми повідомляли про те, що у Києві відкрили виставку нового металобрухту “другої армії світу”.