Генпрокурор Юрій Луценко не хоче йти з посади, бо досі не має чітко визначених політичних перспектив. Крім того його асоціюють із екс-президентом Петром Порошенком.

Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог Петро Олещук.

“У Луценка поки ще не зрозумілі подальші політичні перспективи.Очевидно, для багатьох він є достатньо токсичною фігурою, яка занадто асоціюється з Порошенком. Попри це він бачить себе в майбутньому в політиці. Ймовірно шукатиме для себе відповідні варіанти. Може просувати власні проекти, якщо матиме підтримаку і можливості”.

Верховна Рада не підтримає ініціативу Зеленського звільнити генерального прокурора з посади, як і попередні кадрові рішення гаранта, вважає експерт.

“Малоймовірно, що депутати змінять свою позицію і проголосують за відставку Луценка. Поки що логіка була така, що поки що жодні кадрові рішення Зеленського Рада не санкціонувала. Я не думаю, що у випадку зі звільненням Луценка вони підуть на якесь принципово інше рішення”.

Юрій Луценко очолив Генпрокуратуру у травні 2016-го. Для цього Верховна Рада змінила закон про прокуратуру, щоб людина без юридичної освіти могла стати керівником ГПУ. У Верховній Раді почали збирати підписи за відставку Луценка.
Після перемоги на виборах Володимир Зеленський заявив, що Луценко це стара команда, тому він має піти у відставку.