У соцмережах обговорюють повідомлення НАБУ про підозру міністру енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику. Йому закидають, що не вказав у декларації $1,2 млн, які отримав від фізособи в борг у 2014 році.
Експерти та блогери пов’язують таку активізацію антикорупційних органів із ультиматумом, який поставив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом НАБУ і САП наприкінці травня. Тоді глава держави заявив, що гарантує незалежність цих органів, і зажадав протягом трьох місяців показати результат у боротьбі з корупцією.
“Деякий час керівники “перетравлювали” цю інформацію. Згодом до них дійшло, що нічних посиденьок на дачі президента від них ніхто не чекає і вимагати прикривати міністрів зараз не будуть. То чому б не показати ефективність? Раніше, начебто, все було. І навчання, і відбори, і конкурсні комісії, і тактичні шкарпетки для спецпризначенців, а підозр чомусь не було”, написав на своїй сторінці у Facebook політолог Петро Олещук.
Зі свого боку блогер Макс Бужанський зазначив, що раніше керівники НАБУ і САП боролися не з корупцією, а один з одним.
“Не знаю, що з ними зробили на зустрічі (з президентом. ред.), але вони несподівано скооперувалися та висунули підозру міністру енергетики Насалику. Ймовірно, їм просто перестали заважати”, пише в Telegram Бужанський.
Блогер і кандидат у народні депутати Ліза Богуцька також зазначила, що зустріч із президентом підштовхнула антикорупційні органи “ввімкнути мотори”. Водночас, вважає вона, Зеленському варто відверто поговорити ще й із суддями, щоб після підозр наставало реальне покарання високопосадовців.
“Реформа судової, яку запустила попередня влада це тотальне виправдання корупції. Система своїх не кидає. Тому буквально відразу новий парламент запропонує реальну, а не фейкову реформу судової системи. Щоб корупціонер сидів у в’язниці, а не в парламенті. А поки… радіємо хоча б врученим підозрам у скоєнні… Це вже добре”, зазначила вона.