Державне бюро розслідувань здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, в межах якого встановлено факти службової недбалості та сприяння ухиленню від військової служби у Київській міській раді.
На підставі цих матеріалів прокурор сьогодні повідомив про підозру колишньому заступнику міського голови — секретарю Київської міської ради. Він у 2022–2023 роках незаконно нараховував заробітну плату керуючому справами Київради, який разом з іншими депутатами мобілізувався до лав ЗСУ. При цьому він достеменно знав, що останній проходить військову службу. Його дії завдали збитків державі на понад 690 тис. гривень.
Ба більше, колишній секретар міської ради направив лист до Київської міської військово-цивільної адміністрації із клопотанням відрядити мобілізованого працівника для роботи у Київській міській раді, де відсутні посади що підлягають заміщенням військовослужбовцями.
Таким чином, він фактично ухилився від проходження військової служби, до військової частини не прибув, жодних завдань з оборони України не виконував.
Факт правопорушення підтверджується документами, зібраними в ході досудового розслідування, висновком судово-економічної експертизи, а також аудиторським дослідженням, проведеним фахівцем Державної аудиторської служби України.
Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 409 КК України (пособництво у складі групи осіб у сприянні самовільному залишенню військової служби в умовах воєнного стану).
Санкції статей передбачають покарання до 10 років позбавлення волі.
Що каже сам екссекретар Київради?
Бондаренко відкидає ці звинувачення, зазначаючи, що Хацкевича (депутат "ЄС", який і фігурує в розслідуванні) нібито погоджували і в КМВА, а "мають претензії лише до нього", тож пообіцяв "розбиратись".
Раніше повідомлялось: Опозиція у Київраді вважає, що підозри депутатам Київради та військовим ЗСУ – це прямий тиск влади на місцеве самоврядування
Сам Бондаренко каже, що йому інкримінують виконання його безпосередніх обовʼязків — а саме підписання розпоряджень, листів, відомостей тощо.
Бондаренко зазначає: слідство вважає, що він допомагав Хацевичу ухилятися від військової служби тим, що підписав лист про можливість виконання ним обовʼязків керуючого справами. Ексзаступник Віталія Кличка апелює до того, що на документі також стоїть підпис очільника КМВА.
У КМВА провели зустріч із благодійними фондами, волонтерами та ГО, що допомагають з початку війни
Рано вранці у Києві застрелили чоловіка прямо у авто посеред вулиці — поліція шукає стрільця
В.о. ректора НАУ звинувачує попереднього очільника, який отримав посаду в ДУІКТ, в "промисловому шпигунстві"
На Оболоні збудують нове укриття за суму близьку до ₴46,2 млн
Читайте також: Чиновник КМВА отримав підозру за сприяння депутатам в ухиленні від військової служби
Раніше журналісти розкривали деталі цієї справи, вказуючи, що вона дійшла до суду.