Про це написали в Телеграф.
За даними, сайту Saveecobot в районі Чорнобильської зони був підвищений рівень радіації. Ймовірніше він виник внаслідок пожежі, яка сталась в укритті зруйнованого 4-го енергоблоку.
Ранком цей рівень був в межах 5130 нЗв/год (нанозівертів на годину) — це підвищений рівень радіації. Проте він не критичний.
При цьому в інших регіонах України рівень був в межах від 87 до 200 нЗв/год – це низький рівень радіації, який знаходиться в межах природного фону. Фоновий рівень радіації на Землі зазвичай коливається в межах 60-200 нЗв/год.
Так виглядала Київська область, коли рівень радіації був трохи підвищений.
Варто зазначити, що рівень у Чорнобильській зоні зазвичай коливається в межах 300-1000 нЗв/год, але біля саркофага або місць з активним забрудненням може сягати кількох тисяч.
Станом на 12:00 ті показники про які писалось вище знизили. Зараз на Чорнобильській АЕС рівень радіації — до 4896 нЗв/год.
Для порівняння: під час авіаперельоту рівень радіації може досягати 3000-9000 нЗв/год.
Рівень радіації в Києві
Тим часом у Києві рівень радіації не підвищений. Він коливається від 90 до 150 нЗв/год.
У Києві протягом 3-х годин вели пряму трансляцію з Майдану Незалежності. КМВА звернулась до правоохоронців
Чому на ВДНГ досі залишається радянська символіка та коли її приберуть остаточно? — гендиректор дав відповідь
У Києві відкриється виставка з речами героїв Небесної Сотні й унікальними артефактами Революції Гідності
У Святошинському районі Києва знайдено тіло чоловіка, що, ймовірно, скоїв суїцид
Атака росіян у 2025 році
У пʼятницю, 14 лютого, російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив цієї ночі в укриття, яке береже світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції.
Президент Володимир Зеленський зазначив, що це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою – з усіма, хто хоче справжньої безпеки для людей.
"Єдина держава у світі, яка може атакувати такі обʼєкти, окуповувати територію атомних станцій та вести бойові дії, взагалі не рахуючись із наслідками, – це сьогоднішня Росія. І це терористична загроза всьому світові", — йдеться у повідомленні.
Укриття на ЧАЕС було пошкоджене цим дроном. Пожежу загасили. На даний час радіаційний фон не підвищувався, і за цим постійно стежать. За першими оцінками, пошкодження укриття суттєві.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак відреагував на удар росіян. Він написав, що це черговий доказ, що Росія — це загроза для всього світу.
"Військові путіна вночі свідомо атакували ЧАЕС", — написав він.
У Мюнхені зараз усі дуже злі від даної новини. Не "занепокоєні", як часто буває, а справді злі: у 80-х роках кремлю весь світ допомагав цю трагедію ліквідовувати, усі інвестували в укриття, а сьогодні російські придурки запустили по ньому дрон, — глава ОП Андрій Єрмак.
У МАГАТЕ також підтвердили вибух на ЧАЕС. Там повідомили, що це сталося біля нової захисної оболонки, яка захищає зруйнований четвертий реактор на ЧАЕС. Дрон влучив у дах ізоляційної споруди.
У Центрі протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України також відреагували на удар, який здійснили росіяни. За словами Андрія Коваленка, росіяни цілком свідомо запускають дрони над ЧАЕС, постійно експериментують з висотою прольоту шахедів, намагаються здійснювати польоти якомога нижче.
Після удару російського дрона по укриттю 4-го енергоблока ЧАЕС показники радіаційного фону залишаються в межах норми. На проммайданчику ЧАЕС зафіксовано 0,57 мкЗв/год, що не перевищує допустимих значень.
"Моніторинг триває. Ситуація під контролем. Слідкуйте за офіційними повідомленнями", — йдеться у повідомленні ДСНС.
У ДСНС показали фото залишків дрона, який пробив укриття на Чорнобильській АЕС.
Міненерго повідомило МАГАТЕ про всі обставини нічної атаки Росії на укриття четвертого енергоблока ЧАЕС і закликала активізувати всі міжнародні зусилля, щоб змусити Росію припинити терористичні атаки. Про це повідомляє пресслужба міністерства.