Про це повідомила пресслужба спілки у Facebook.
"У результаті атаки рашистських шахедів вранці 1 січня зазнав ушкоджень Будинок письменників України: вибито практично всі вікна, частково ушкоджений фасад а також окремі кабінети в середині приміщення. Постраждалих, на щастя, нема".
Раніше про те, що постраждала будівля маєтку Лібермана 1879 року, в якій і знаходилася НСПУ, повідомляли в соцмережах члени та працівники спілки.
"Сьогоднішнє вітання з Новим роком від москалів особливо жорстоке. Будинок письменників України після ранкової ворожої атаки на столицю лишився без жодного вікна. А їх - 83. Зруйновані двері, стіни, стелі. Історичний будинок, пам'ятка архітектури, наш письменницький дім став руїною", - написала письменниця і член спілки Тетяна Фольварочна.
Також Фольварочна закликала всіх охочих приходити у четвер, 2 січня, з 11:00 до Будинку письменників, щоб допомогти розбирати завали.
"Ворог поцілив у Спілку. … Це цілий світ. Дитинства, юності, зрілих років. Це ще живі Мушкетик, Гончар, Загребельний, Дімаров, Яворівський, Драч, Лубківський. На новий рік в дитинстві я найбільше чекав дитячого свята у Спілці. Там показували в актовій залі мультфільми і давали цукерки. Така магія", – написав поет і член НСПУ Василь Зима.
Оновлено на 14:35.
Довідка про Будинок письменника. Національна спілка письменників України з 1953 року розташувалася в старовинній пам'ятці історії, мистецтва й архітектури – маєтку Лібермана.
У Києві на Паладіна відкрився новий McDonald's на понад 120 місць та з 2-ма лініями McDrive
Художник-скульптор з Франції створив у Києві 5 скульптур червоного кольору. Де їх шукати?
У Вишгороді загорілася квартира через павербанк, який стояв на зарядці
У Бучанському районі представили нового очільника районної поліції
Його збудував у 1879 році архітектор Володимир Ніколаєв, першим власником був генерал-ад'ютант Федор Трепов. У середині 1890-х садиба перейшла у власність київського купця та цукрозаводчика Симхи Лібермана, тож Ніколаєв у 1896 році перебудовує її для його потреб.
Інтер'єри приміщень маєтку Лібермана мали насичений декор: ліпні стелі, карнизи, різьблені двері, художньої роботи кахляні груби, мармурові підвіконня, латунні віконні й дверні прибори, інкрустований паркет. Оздобленні будинку поєднувало риси різних стилів – ренесансу, бароко, класицизму, мавританського мистецтва.
Після того, як родина Лібермана втратила будинок у 1917-1919х, тут розташовувалися різні інстанції: дитяча консультація Охматдиту, дитячий садочок і ясла, Рада народних комісарів УРСР тощо.
Після 1953 року, коли будівля відійшла Спілці письменників України, тут розпочинали творчість такі класики як Іван Драч, Ліна Костенко, Іван Світличний. Крім того, саме в цьому приміщенні в 1989 році зародився Народний рух України.