В "Охматдиті" повідомили, що проводили тендер не за правилами закону "Про публічні закупівлі", а у вигляді приватного конкурсу "з метою відкритого та добросовісного використання коштів, пожертвуваних громадянами", пишуть Наші гроші.
Загалом заявки на участь у цьому відборі подали 14 учасників, їх цінові пропозиції коливалися від 41,79 млн грн до 645,25 млн грн (тут і далі без ПДВ).
У підсумку благодійний фонд "Охматдиту" обрав третю найдорожчу пропозицію від ТОВ "Буд-технолоджі" вартістю 307 млн грн.
Більше десяти інших учасників пропонували виконати роботи значно дешевше – від 41,79 до 286 млн грн. Однак з замовник навіть не вів з ними перемовин, ніяк не пояснюючи своє рішення. Хоча з десяти дешевших заявок щонайменше сім містили повністю заповнені комерційні пропозиції з вказанням цін на різні види робіт.
За даними "Наших грошей" від учасників конкурсу, благодійний фонд "Охматдиту" без пояснень допустив до фінальної стадії відбору компанії "ДАК" з групи "Альтіс" Олександра Глімбовського (з пропозицією 310 млн грн) , "Буд-технолоджі" з групи Sensar запорізького забудовника Марка Марченка (307 млн грн) та "Мега профіт груп" Олексія Ломакіна і Юлії Кузьменко (220 млн грн).
Робоча група замовника провела з цими фірмами онлайн-зустрічі. "Мега профіт груп" отримала відмову через невідомі підозри щодо її податкових документів. "ДАК" виключили через скандальну репутацію її власника Глімбовського, якого у липні затримали у справі про легалізацію хабаря його зятю, ексочільнику ДФС Роману Насірову.
У підсумку замовник довірив приватній фірмі "Столична правова фундація" провести "юридичний аналіз переможця з приводу доброчесності" і зрештою обрав підрядником "Буд-технолоджі". У заявці цієї компанії також наявні недоліки, які замовник з невідомих причин проігнорував.
При цьому ціни на будматеріали у заявці компанії-переможця відбору на ремонт корпусу "Охматдиту" після ракетної атаки подекуди завищені вдвічі, порівняно із пропозиціями конкурентів.
Найбільші статті видатків у кошторисі "Буд-технолоджі" припадають на ремонт фасадних композитних панелей "Reynaers" (великі панелі темного кольору на фото корпусу) та оздоблення внутрішніх стін НР-панелями. Кожна з цих позицій у "Буд-технолоджі" коштує понад 100 мільйонів гривень. При цьому ціна цих робіт порівняно з дешевшими учасниками конкурсу завищена вдвічі.
Квадратний метр фасадних композитних панелей "Reynaers" від "Буд-технолоджі" коштуватиме 37,56 гривень, "Ріола-модуль лтд" пропонувала встановити їх по 21,72 грн за "квадрат", а "Мега профіт груп" – по 17,53 грн.
Фірма "Ріола-модуль", яка і виконувала будівництво цього корпусу "Охматдиту", у своїй тендерній пропозиції (179 млн грн) повідомила, що після удару ракетою вона вже встигла безкоштовно виконати ремонт так званих "чистих приміщень" (операційних тощо). Вже частково замінені конструкції стін та стель, пошкоджений лінолеум. Це вказувало на те, що обсяги ремонту за гроші благодійників вже можуть бути завищені.
Що відомо про обраного підрядника ремонту корпусу "Охматдиту"
ТОВ "Буд-технолоджі" зі статутним капіталом 5 тисяч гривень зареєстровано у Запоріжжі. У державних тендерах ця фірма участі не брала. На підтвердження досвіду виконання аналогічних робіт фірма завантажила договір підряду з ТОВ "Крам-інвест" на будівельні роботи для клініки в Запоріжжі по вул. Святого Миколая, 27. З публічного повідомлення про будівництво запорізької клініки "UniClinic" відомо, що воно було реалізовано запорізькою компанією-забудовником "Sensar" Марка Марченка.
21 листопада у Києві святкують День гідності та свободи
В одному з районів столиці 11-річний хлопчина випав з вікна багатоповерхівки
На Київщині викрили невролога та травматолога, які за $12 тис. готували "фіктивну" інвалідність для ухилянтів
Під час пожежі на Київщині постраждав будинок відомої блогерки та переможниці шоу “Супермама”
Сьогодні власником та керівником "Буд-Технолоджі" є Василь Кобизь, який прописаний в селі Братське Запорізької області. Раніше її керівником була Ольга Шаленна – мати Євгена Шаленного, давнього партнера Марка Марченка.
Марк Марченко і Євген Шаленний з 2015 року розвивали у Запоріжжі місцевий осередок партії "Самопоміч", яку очолював мер Львова Андрій Садовий. У 2017 році Марченка затримували за фіктивні акти виконаних робіт по будівництву в Запоріжжі та Мелітополі на суму 87 млн грн.
Тоді "Самопоміч" публічно захищала бізнесмена, називаючи ту справу "тиском на політичну силу". У 2022 році виявилось, що "Буд-Технолоджі" і "Sensar" мають землю у зеленому передмісті Львова нібито для будівництва реабілітаційного центру для воїнів АТО. Однак виявилось, що 99% площі забудови мав зайняти торгово-розважальний центр.
На останніх місцевих виборах перед вторгненням Шаленний разом з директоркою Sensar Development Оленою Бартуль йшов вже від партії "Слуга народу".
Раніше повідомлялось: В "Охматдиті" оголосили тендер на невідкладний поточний ремонт фасаду та внутрішнього відновлення будівель НДСЛ