Про це повідомила заступниця начальника відділу комунікації поліції Києва Анна Страшок.

Раніше Хрещатик писав: Затримано 60-річну жінку, яку підозрюють у нарузі над могилами військових на Аскольдовій могилі

«Жінка мотивів свого вчинку ніяк не пояснює. У нас є підстави вважати, враховуючи її поведінку і вчинок, який вона здійснила, що в неї є певні розлади здоров'я. Тому в межах розпочатого кримінального провадження буде призначена судово-психіатрична експертиза, яка визначить, чи є вона осудною, чи усвідомлювала вона свої дії. За результатами цієї експертизи буде прийматися рішення, чи скерувати обвинувальний акт до суду, чи це будуть заходи медичного характеру»

Страшок пояснила: якщо експертиза визнає жінку осудною, згідно з чинним законодавством, їй загрожуватиме до 7 років позбавлення волі.

Як уточнила представниця поліції, кримінальне провадження щодо жінки розпочато за ч. 2 ст. 297 Кримінального кодексу (Наруга над могилою). Враховуючи обставини злочину, планується перекваліфікація на ч. 3 ст. 297 (Наруга над могилою з хуліганських спонукань).

Зловмисницю затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу. Вона перебуває в приміщенні Печерського управління поліції, де відбуваються першочергові слідчі дії. Найближчим часом їй повідомлять про підозру.

Читайте також: Прокуратура Києва встановила, що до наруги над могилами військових на Аскольдовій могилі причетна жінка

Страшок нагадала, що співробітники Печерського управління поліції за допомогою камер відеоспостереження змогли встановити, що до акту вандалізму на могилах українських військових Дмитра Коцюбайла, Андрія Пільщикова та Павла Петриченка причетна 60-річна уродженка Вінниччини, яка вже тривалий час мешкає в Києві.
Як повідомлялося, 20 червня зранку на території Аскольдової могили в Києві було виявлено акт вандалізму на похованнях загиблих захисників України – Дмитра Коцюбайла (позивний «Да Вінчі»), Андрія Пильщикова («Джус»), а також Павла Петриченка. Зокрема, на могилах були зірвані та поламані пам’ятні таблички, розбиті лампадки та понівечено державний прапор України.