У столичному КП "Київекпертиза", яке очолює Михайло Хорошевський, відбулись обшуки – слідчі дії проходили у справі про ймовірну розтрату міського бюджету. Комунальники, спільно з посадовцями Департаменту аудиту, могли вступати в "договірняки" з підрядними організаціями, які вдвічі-втричі завищували вартість робіт з відбудови зруйнованої війною інфраструктури. Деталі можливої тендерної схеми стали відомі СтопКору з інсайдерських джерел – їх висвітлив у першій частині масштабного розслідування журналіст Ігор Хмурий.
Ще у далекому 2009 році столичні підприємства та підрозділи, що проводять тендери самостійно, зобов’язали аналізувати потенційні ціни та погоджувати їх із Департаментом фінаудиту КМДА, який тоді був управлінням. Одним з ідеологів цієї "реформи" виступив саме Михайло Хорошевський, багаторічний очільник КП "Київекспертиза".
За даними джерел СтопКору, знайомих із ситуацією, це спричинило системне завищення фінансованих з бюджету робіт в декілька разів. Ще одна ймовірно корупційна складова: специфічні умови, які замовники прописують у тендерній документації під конкретних "переможців".
"Наприклад, наявність в штаті компанії експертів дуже високої квалифікації. І все це призводить до того, що тендер виграє підконтрольна цим особам компанія. Після чого, коли виконуються всі роботи і підписується акт виконаних робіт, ця група осіб отримує "відкат" у розмірі 10-15% від вартості виконаних робіт", – зазначає інсайдер, який з міркувань безпеки побажав залишитись анонімним.
Також відомо: У столичній адміністрації проводяться обшуки - ЗМІ
"Пані Колтик виписує направлення на проведення ревізії на тому об’єкті, де ви виконували роботи. На цьому етапі вступає у справу пан Хорошевський, який знаходить дуже велику кількість і дійсних, і вигаданих порушень. Після чого у вас є єдиний варіант – шукати вихід на цю групу осіб. Ви заносите 10-15% відсотків, плюс якусь додаткову компенсацію за те, що люди провели цілий комплекс робіт з виявлення порушень на вашому об’єкті. І у вас становиться все добре", – розповідає джерело.
Нагадаємо, у вересні 2022 року детективи Слідчого управління Нацполіції Києва ініціювали провадження за ознаками частини 4 статті 191 ККУ щодо столичних комунальних підприємств і підрядної компанії. Їх підозрюють у масштабному розкраданні коштів на ліквідації наслідків прильотів. По справі проходить і КП "Київекспертиза".
Раніше повідомлялось: У Києві судитимуть посадовця КМДА, який вимагав "відкат" з компенсації по кредиту в рамках держпрограми