Про це заявив гендиректор Національного музеї історії України Федор Андрощук під час брифінгу, передає РБК-Україна та Суспільне.

Самочинно зведений храм на території Національного музею історії України демонтували вночі 17 травня. Споруда була розташована в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

"16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового рішення про демонтаж незаконної споруди, яка у різних формах проіснувала на території Національного музею історії України з 2006 по 2024 рік"

Це ті землі, на яких виникла Русь і на яких виникли особливі знакові пам'ятки, і навколо яких формувалася історична пам'ять, яка потім була записана в літописах. І тому музей є закономірним продовжувачем і зберігачем цих традицій. Метою є створення нових експозиційних об'єктів, які могли б розказати гостям міста і іноземцям про історію нашої країни"

За його словами, знесення незаконно збудованої споруди відбулося, оскільки музей прагне забезпечити максимальний доступ громадян до спільного місця пам'яті. Перешкоди для цього усували законним шляхом, боротьба тривала близько 17 років.

Довідка. Збір коштів на демонтаж самобуду – 772 тис. грн – українці закрили за 16 годин.

Донати зробили понад 2000 людей. Підрядник, яку виконував роботи з демонтажу, вирішив передати ці кошти на ЗСУ.