Згідно з матеріалами слідства підозрювані налагодили канал постачання прекурсорів та сильнодіючих лікарських засобів, а також процеси виготовлення та збуту амфетаміну і прекурсорів фенілнітропропену та нітроетану по території всієї країни.

Джерело: Національна поліція, Київська міська прокуратура.

До складу групи входило семеро жителів Києва та області. Організувала наркобізнес 39-річна місцева мешканка. Вона залучила до незаконної діяльності ще шістьох чоловіків, віком від 41 до 63 років. Зловмисники налагодили канал постачання прекурсорів та сильнодіючих лікарських засобів, а також виготовлення та збут амфетаміну і прекурсору фенілнітропропену по території всієї країни.

Крім того, правоохоронці з’ясували, що ділки орагізували постачання нітроетану з країни ЄС та збут сильнодіючих лікарських засобів у зворотному напрямку за допомогою вантажних перевезень.

Фото 1 из 11.
Фото 2 из 11.
Фото 3 из 11.
Фото 4 из 11.
Фото 5 из 11.
Фото 6 из 11.
Фото 7 из 11.
Фото 8 из 11.
Фото 9 из 11.
Фото 10 из 11.
Фото 11 из 11.

Для «бізнесу» вони облаштували чотири нарколабораторії з виготовлення прекурсору у власних помешканнях на Київщині. Їхні потужності дозволяли виготовляти понад 50 кг прекурсорів на місяць, з яких у подальшому виготовляли близько 40 кг амфетаміну. З метою конспірації склад для зберігання прекурсорів спільники облаштували на ринку, де один із учасників групи працював охоронцем. Наркотики фігуранти збували через логістичні компанії під вигаданими анкетними даними та довіреному колу осіб з рук у руки, а гроші отримували на банківські картки.

Правоохоронці за силової підтримки бійців спецпідрозділу поліції особливого призначення та з кінологами зі службовими собаками провели 17 одночасних санкціонованих обшуків у приміщеннях нарколабораторій та складу. За даними прокуратури - 23 одночасні обшуки у приміщеннях нарколабораторій, складу, помешканнях фігурантів та автомобілях.

У результаті вилучено майже 400 л нітроетану, 25 кг різноматнітних прекурсорів, більше 4 тисяч пігулок МДМА, амфетамін, канабіс, лабораторне обладнання, зброю та набої, два автомобілі, які фігуранти використовували у своїй злочинній діяльності. Орієнтовна вартість вилученого за цінами «чорного» ринку становить 122 мільйони гривень.

7 учасників угруповання затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Слідчі повідомили їм про підозру за низкою статтей Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у великих розмірах),
  • ч. 2 ст. 311 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів),
  • ч. 4 ст. 321 (Виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів в особливо великих розмірах).

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. За вчинене зловмисникам загрожує від 10-ти до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Раніше Хрещатик писав: У Києві викрили міжнародну наркомережу — поліція викрила схему пересилання різного роду наркотичних засобів у техніці