Актори-очевидці залишили біля будівлі символічний напис "ДІТИ". Про це повідомляє Суспільне.

Віра Лебединська — акторка Маріупольського театру. Вона, як і сотні інших мирних мешканців, ховалася в цій будівлі від активних бойових дій.

"У мене щоразу ком в горлі як згадую, що вони зробили з людьми в театрі. Це страшне вбивство в 21-му столітті. Такого не повинно бути. Там були актори, діти та інші люди. Вони спеціально скинули ту бомбу"

Сьогодні в театрі відбудеться благодійна вистава-сторітейлінг під назвою "Маріупольська драма". Її створили на основі спогадів акторів Донецького академічного обласного драматичного театру.

Відвідати цей мистецький захід планує військовий Максим на позивний "Фредді". Раніше він був актором та працював у Маріупольського театрі. Наразі приїхав на кілька днів у відпустку з фронту.

"Маріупольський театр — це моя сім'я. Я не міг не прийти, не віддати шану загиблим. У той день не був у театрі, але все місто казало, що «драма больше нет». Це найжорстокіше вбивство мирних мешканців. Цікаво, наскільки пам'ятають українці цю трагедію та як на неї реагують через два роки"

Максим зазначає, що Маріупольський театр не вмер та продовжує свою діяльність, незважаючи на всі складнощі.

Деталі. 16 березня Росія умисно обстріляла Маріупольський драматичний театр, попри те, що їм було відомо, що там ховаються сотні мирних жителів. Правозахисна організація зібрала свідчення 53 людей, які були свідками бомбардування драмтеатру, 28 з яких — перебували всередині або поруч із театром під час вибухів. Amnesty International також проаналізувала супутникові зображення та радіолокаційні дані безпосередньо перед бомбардуванням і незабаром після нього, завірені фото- та відеоматеріали, надані постраждалими та свідками, а також два комплекти архітектурних планів театру. Журналісти припустили, що кількість загиблих є вдвічі більшою за ту, що надала українська влада: йдеться не про 300 людей, а щонайменше про 600 загиблих. У середині травня 2022 року російські військові завершили розбирати завали драмтеатру у Маріуполі та відкрили територію, а наприкінці року почали зносити будівлю.