Планують звести 56 приватних будинків для ветеранів та їхніх сімей. Про це стало відомо зі ЗМІ, що посилаються на Фейсбук керівника Київської обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.

Як зазначив очільник КОВА, українським військовим, які повернулися з фронту, доводиться фактично заново починати життя та адаптуватися до нього.

Особливо важко ветеранам та ветеранкам з інвалідністю, які стали жертвами війни, адже довгі круті сходи, схожі на трампліни пандуси, високі бордюри, вузькі ліфти, слизька підлога — це все перешкоди.

Для них навколишній простір має бути доступним, безпечним та комфортним, зокрема це стосується і домівок для проживання.

Однак, зважаючи на масштаби російського вторгнення, можливостей лише держави для забезпечення всіх потреб замало.

В одній з громад Київської області за підтримки благодійників розпочалося будівництво інклюзивного житлового комплексу для військових з інвалідністю.

Планують звести 56 приватних будинків для ветеранів та їхніх сімей.

"Перші мешканці мають заселятися наприкінці травня або на початку червня. Серед них – військові та їхні сім'ї, які втратили житло внаслідок бойових дій або перебувають на тимчасово окупованих територіях"

На реалізацію такого масштабного проєкту збір коштів відбувається за участю кількох благодійних фондів. Керівник КОВА розповів, що кожен будинок для ветеранів матиме площу 80 квадратних метрів і буде обладнаний всіма необхідними зручностями.

В оселях буде зроблений ремонт, встановлені кухонні меблі та облаштовані ванна та санвузол.

Популярні новини зараз

Колишня "Арка дружби народів" у Києві більше не є памʼяткою — наказ МКІП

У столиці призначено т.в.о. ректора Національного авіаційного університету (НАУ)

Командувач Об'єднаних сил ЗСУ зустрівся з МВГ, яка за останній час знищила ракету Х-101 та "шахед"

“Пробіг під каштанами” у Києві: бігли і немовлята, і старенькі

Показати ще

"Кожне помешкання матиме простору терасу для відпочинку, а також земельну ділянку 4-5 соток. Облаштують всі необхідні комунікації: воду, електрику, газ, каналізацію"

Окрім того, для покращення реабілітації військових планується створити амбулаторію, а також буде побудовано протирадіаційне укриття на мінімум 100 осіб.

"Будинки знаходяться у хвойному лісі поруч з озером, щоб створити максимально комфортні умови для мешканців. Поруч буде облаштовано зону відпочинку зі сквером, спортивними майданчиками, місцями для барбекю та дитячими майданчиками"

Окрім того, дітей ветеранів буде доставляти до шкіл та садочків спеціальний автобус.

Варто додати, що виробники будівельних матеріалів Київщини надали значні знижки для забезпечення житла для ветеранів.

Раніше повідомлялось: Родина, що втратила будинок внаслідок окупації та російських обстрілів, змогла отримати нову квартиру