Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

За його словами, пріоритетом відбудови на Київщині є приватні та багатоквартирні будинки, щоб люди могли повертатися до своїх осель.

«Російські загарбники пошкодили понад 29 тисяч обʼєктів, із них відновили повністю та частково зі збереженням функціонального призначення майже 17 тис. об’єктів, серед яких понад 15,3 тис. - багатоквартирні та приватні будинки», - сказав Кравченко.

18 багатоквартирних будинків відбудовують за програмою United24, ініційованою Президентом України.

Також триває відновлення коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії - це 97 обʼєктів. Замовником відбудови по 56 обʼєктах є саме КОВА.

Як зауважив Кравченко, коштом обласного бюджету відновлюють 93 приватні будинки у п’яти районах області, а також понад 60 приватних будинків в Ірпені навпроти ЖК «Ірпінські Липки». Активно допомагають Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, фонд GEM.

«Найбільша кількість обʼєктів відновлена завдяки урядовій програмі «єВідновлення». Перший етап - компенсація на поточні та капітальні ремонти - до 500 тис. грн. Ухвалено позитивних рішень більше ніж по 9 тис. заявках. Загальна сума компенсацій - понад 1 млрд грн», - додав начальник КОВА.

Подано три тисячі заявок про надання сертифікатів на купівлю житла та отримання коштів на будівництво нового житла. Вже сформовані понад 960 сертифікатів більш як на 2,8 млрд грн.

«Прозорість та публічність - вимога людей та міжнародних партнерів», - наголосив Кравченко і нагадав, що при КОВА створена спостережна рада з питань відбудови за участю представників міжнародних інституцій та громадських організацій, незалежних експертів для контролю на всіх рівнях. Крім того, для забезпечення прозорості ПРООН здійснює технагляд за відбудовою обʼєктів за кошти United24 і Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Йдеться про технічну підтримку з інженерних, фінансових та антикорупційних питань.

Крім того, за словами Кравченка, створена робоча група «Прозорість та підзвітність» за участі представників правоохоронних органів, яка аналізує всі тендерні закупівлі. Також проводяться комісійні перевірки обʼєктів відновлення.

Раніше повідомлялось: Родина з Гостомеля першою в Україні придбала нове житло за сертифікатом “єВідновлення”