Про знайдені на території Нижньої Лаври (була під контролем УПЦ) виробництва розповів у проєкті "Реальна історія" Максим Остапенко, гендиректор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". За його словами, йшлося про десятки виробництв, кошти з яких не обкладалися податками через те, що УПЦ мала пільги, як релігійна організація. Крім того, продавали російські ювелірні вироби.

Розповідається про керамічний та порцеляновий цехи, швейну, меблеву мануфактуру, а також окремі цехи, де виготовляли випічку. Крім того, у крамницях лаври реалізовувалася велика кількість російської продукції. Власне, її досі можна придбати на сайтах, пов'язаних з УПЦ.

Читайте також: У мережі обурюються, що Московську церкву знову пустили в Києво-Печерську Лавру

  • Ми зафіксували керамічне, швейне, меблеве виробництво, окремі цехи, де виготовлялася випічка...Гроші йшли у кишені церковних олігархів. Крім цього, тут реалізовувалася неймовірна кількість російської продукції, яку буквально вагонами завозили в Україну: починаючи з золотих і срібних прикрас, закінчуючи церковним облаченням, іконами, літературою [йдеться про церковне приладдя, виготовлене у підмосковному містечку Софрино]. Ця "церковна кічуга" точно не йшла на користь ані українській економіці, ані айдентиці.

Раніше повідомлялось: Нові знахідки у Лаврі — товари та одяг від постачальника з рф