На Київщині прикордонники-оперативники ОКПП «Київ» у взаємодії з оперативниками Волинського прикордонного загону спільно з детективами БЕБ та працівниками управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Волинської митниці викрили схему ввозу комерційного товару під виглядом гуманітарної допомоги, інформує Державна прикордонна служба України.

Правоохоронці встановили, що група осіб використовувала реквізити благодійної організації та під її егідою завозила на територію України газ фреон для подальшої реалізації. Організаторами схеми були особи, які здійснювали реалізацію кліматичного та холодильного обладнання. Щоб не сплачувати податки, ділки використовували реквізити благодійної організації Київської області, директор якої вже раніше притягувався до кримінальної відповідальності за незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, та завозили комерційний товар задекларовувавши його як гуманітарну допомогу.

Вже на території України, після проходження всіх митних операцій, зловмисники замінювали тягач з метою конспірації та доставляли товар до складу. Загальна сума вилученого газу фреону склала понад 14 млн грн.

Наразі слідство триває. Встановлюється повне коло осіб, причетних до цієї схеми.

Раніше повідомлялось: У Києві митник отримав хабар у стакані для кави