Зокрема, зловмисники готували серію потужних вибухів на українських об’єктах військового управління.

За даними слідства, починаючи з квітня 2023 року, підозрювані утворили терористичну групу та діяли на виконання завдань представників російських спецслужб. Вони планували здійснити низку терористичних актів на території м. Києва та Київської області. Дотримуючись умов конспірації, підозрювані закуповували компоненти, щоб виготовити вибухові речовини і зброю для ураження об’єктів військової та критичної інфраструктури.

Фото 1 из 5.
Фото 2 из 5.
Фото 3 из 5.
Фото 4 из 5.
Фото 5 из 5.

«Серед пріоритетних «цілей» агресора були підрозділи Генерального штабу ЗСУ та Міністерства оборони України, а також їхні запасні командні пункти. Для вчинення диверсій фігуранти планували застосувати до 10 дронів, які вони спеціально обладнали саморобними вибуховими пристроями»

Однак спецпризначенці СБУ затримали всіх учасників ворожої групи. Це сталося, коли диверсанти почали активну фазу підготовки диверсій. За даними СБУ, групу сформував 2018 року кадровий співробітник 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ї служби ФСБ. До складу групи увійшли троє мешканців Києва та Чернігова. Після вербування їх перевели у режим «очікування» до початку повномасштабного вторгнення РФ.

«Кожен з учасників російської агентурно-бойової групи мав свою спеціалізацію у проведенні розвідувально-підривної діяльності на користь країни-агресора. Так, один з них виготовляв саморобні вибухові пристрої, інший – відповідав за переобладнання «цивільних» безпілотних літальних апаратів в ударні дрони»

Фото 1 из 8.
Фото 2 из 8.
Фото 3 из 8.
Фото 4 из 8.
Фото 5 из 8.
Фото 6 из 8.
Фото 7 из 8.
Фото 8 из 8.

Лабораторії, де фігуранти виготовляли вибухівку та «модернізували» дрони, вони облаштували за місцями свого проживання. Ще одна учасниці групи безпосередньо керувала безпілотниками. Для цього вона у березні пройшла курси з підготовки операторів БпЛА, які відбувалися у Київській області.

«Навесні цього року фігуранти приступили до відслідковування місць базування підрозділів Сил оборони на території столичного регіону. На підставі зібраних доказів ворожим поплічникам повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України»

У спецслужбі повідомили, що затриманим зловмисникам загрожує до 15 років в’язниці. Їх вже відправили під арешт.

Раніше Хрещатик писав, що СБУ розповіли про російського агента, що готував теракт у столичному метро - йому повідомили про підозру