Про це у Телеграмі повідомила пресслужба Київської міської військової адміністрації.

«Контроль за дотриманням правил використання цих перепусток здійснюється поліцією на дорогах або на блокпостах. Нелегальні перепустки, або використані із порушеннями – вилучаються. Лише за останні декілька місяців було вилучено понад півтори тисячі таких документів»

За словами очільника КМВА, переважна більшість киян відповідально дотримується встановлених правил.

Читайте також: Поліція відреагувала на роботу нічного закладу столиці у комендантську годину — притягнули до відповідальності адміністратора

«Зрозуміла обурлива реакція суспільства на відео в соціальних мережах, де хтось роз’їжджає під час комендантської години. Звичайно, це порушення. І в кожному окремому випадку потрібно розбиратися. Але щоб уникнули маніпуляцій в ЗМІ, потрібно знати головні правові нюанси обмежень»

Зокрема, він зазначив, що перепустка на комендантську годину не дає право проїзду через Південний міст ні вдень, ні вночі. Право проїзду мають виключно військовослужбовці та інші представники сил оборони; транспорт, який забезпечує життєдіяльність міста; великовантажні автомобілі.

Читайте також: Столична блогерка вчергове похвалилась їздою в комендантську годину та ще й під рос-музику

Крім того, перепустки на комендантську годину видаються чітко на конкретне авто і конкретного водія/водіїв. В цьому документі зазначено марку, колір, номера машини, дані водія який має право кермувати, кому належить це авто та хто видав перепустку. Кожна перепустка має захист і свій унікальний номер.

Видавати перепустки на комендантську годину по Києву та області має право: Київська міська військова адміністрація, Київська обласна військова адміністрація, КМДА, військова служба правопорядку. Тому в кожному окремому порушенні треба чітко з’ясувати - чи була перепустка, чи була вона легальною, а якщо «так» – то хто і на яких підставах її видав. Дані в перепустці всі чітко вказані.

Раніше Хрещатик писав про те, що у столиці вводять нові перепустки для пересування містом під час комендантської години.