Відповідний проєкт уже погоджено з ключовими міністерствами. Про це "Українській правді. Життя" повідомило джерело в МОН.
"Запланована реорганізація НАУ не вплине на хід навчального процесу в університеті і передбачається збереження наявного рівня заробітних плат професорсько-викладацького складу – навіть його поступове збільшення, якщо деградацію університету вдасться зупинити"
Зауважимо, що у вишах без статусу національного доплати нижчі.
У закладах освіти, науки, культури зі статусом національних працівникам можуть надаватися три доплати по 50% окладу (за особливо важливу роботу, за високі досягнення в роботі, напруженість в роботі тощо), а заклади без такого статусу можуть встановлювати лише одну доплату в розмірі 50% окладу.
Планується розподіл НАУ на дві структури: Державний університет "Київський авіаційний інститут" (історична назва НАУ) і окремого закладу під назвою Українська державна льотна академія (м. Кропивницький).
Ці два заклади мають стати ключовими центрами розвитку авіаційної галузі в Україні, зокрема щодо підготовки пілотів, розробки нових дизайнів і введення в експлуатацію інноваційних безпілотних літальних апаратів (БПЛА), підтримки української воєнної промисловості.
Проєкт розпорядження вноситься на розгляд Уряду за ініціативи віцепрем’єр-міністра Михайла Федорова.
Джерело повідомляє, що незважаючи на численні обіцянки і потенціал НАУ, чинне керівництво і колектив закладу не змогли розробити жодного БПЛА з часу початку великої війни.
Крім того, численні звернення від колективу і керівництва льотної академії у Кропивницькому з проханням відділити їх від НАУ "не могли залишатися без уваги".
У 2011 році Льотна академія за розпорядженням Кабміну увійшла до структури НАУ та отримала назву "Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету".
Зрештою, було ухвалене рішення розформувати НАУ і утворити два заклади, які мають увійти в потужну систему підготовки фахівців і розробки військових інновацій у галузі MilitaryTech.
В Київській області засуджено особу, що незаконно переправляла ухилянтів через кордон
Київщина теж не відстає, тому для регіону сніг не став неочікуваністю — КОВА
У Києві на Паладіна відкрився новий McDonald's на понад 120 місць та з 2-ма лініями McDrive
На ремонт Дарницького дитсадку №799, якому немає і 6 років, хочуть витратити понад ₴220 млн - тендер
Незабаром концепцію цього MilitaryTech університету презентують Володимиру Зеленському.
Джерело також наголосило, що проблеми з НАУ не поодинокі.
Зокрема, йдеться про такі недоліки:
- численні скандали щодо незаконного відчуження земель НАУ для багатоповерхового будівництва згідно інвестиційних договорів, які містять невигідні умови для ЗВО;
- порушення мови освітнього процесу у НАУ, встановлені Уповноваженим із захисту державної мови;
- падіння показників рівня освіти в НАУ, зокрема невиконання цільових показників ректора і значна кількість "умовних" акредитацій освітніх програм;
- численні скарги представників студентського самоврядування на керівництво НАУ до МОН
Нагадаємо, раніше про ймовірну реорганізацію НАУ писала депутатка Київської міськради Ксенія Семенова.
Раніше університет уже потрапляв у скандали: у липні міністр освіти оголосив догану ректору НАУ Максиму Луцькому, який колись був у "Партії регіонів" та балотувався від "ОПЗЖ". Підставою для догани стало порушення законодавства про освіту та вимог контракту, однак у НАУ заявили, що будуть оскаржувати догану. Також у квітні Луцький зазнав критики, бо під час фестивалю "Студвесна" погрожував студентам через жарти про ексміністра освіти Сергія Шкарлета.