Вони сподіваються авторка стінопису Євгенія Фуллен своїм коштом відновить стіну будинку 1903 року. Про це повідомляє Великий Київ.

Дозвіл Євгенії Фуллен на створення муралу надали у Шевченківської районної адміністрації та Департаменті архітектури й містобудування КМДА. Крім того, художниця запевняє, що її команда заздалегідь інформувала мешканців будинку про створення муралу.

Однак, мешканці будинку кажуть, що не погоджувалися на створення муралу, вони тричі викликали поліцію, лишили заперечувальні написи просто на стіні. Також авторка не мала дозволу на стінопис від Департаменту культурної спадщини КМДА. Роботу зупинили.

“Художниця отримала дозвіл у Департаменті архітектури й містобудування. Без дозволу відповідного органу, у випадку Києва це Департамент охорони культурної спадщини, не можна здійснювати ніякі дії з пам’ятками. Однак, в частині погодження муралів, або дозволів на мурали ця тема не врегульована. Немає такого поняття: дозволити створення муралу” депутатка Київради Євгенія Кулеба

Представники Департаменту міського благоустрою КМДА склали на художницю акт про адміністративне правопорушення. Розглядати справу планують 31 жовтня.

Громада Шевченківського району також написали заяву у поліцію проти художниці – пошкодження об’єкта культурної спадщини (ст. 298 Кримінального кодексу України).

“Замальовувати це будуть з часом. Питання за чий кошт й хто. Ми порахували, що найменше за один квадратний метр буде коштувати 1200 гривень. Квадратних метрів тут достатньо, тому це досить велика сума. Сподіваємось, що буде відкрита кримінальна справа. Якщо людей визнають винними, то напевно, за рахунок штрафу вони повинні замалювати. І добре буде, якщо вони замалюють це, а якщо ні? Тому, я сподіваюсь, що буде залучено людей, які безпосередньо малювали це, або які замовляли це” мешканка будинку Марія

Авторка стінопису Євгенія Фуллен (Eugene Fullen) у своїх stories заявляла про погрози у свій бік від громади Шевченківського району та називала всіх, хто проти створення її муралу “селюками”. У коментарі журналістам “Суспільне Культура”, вона зазначила, що було багато людей, кому подобалась її робота.

“До нас підходили мешканці будинку, інші містяни цього району. Підходив онкохворий дідусь, який, як він сказав, 2 місяці не виходив із дому, бо в нього не було сил, але коли побачив, як малюють мурал, вийшов зі словами вдячності за те, що ми робимо” розповідає Євгенія Фуллен

Художниця запевняє, що перед тим як почати роботи, команда роздрукувала та розклеїла поруч із будинком та біля під’їзду інформаційні листки про те, що тут малюватимуть стінопис. І якщо у мешканців є якісь пропозиції чи їм цікаво щось додатково дізнатися, можна було звернутися до неї за номером телефону, який вона лишила. Але їй ніхто не телефонував.

Також Євгенія Фуллен розповіла, що концепція цього муралу – це вдячність Франції за їхню військову підтримку України. Стіна, де заплановано мурал, розташована близько до Посольства Франції. На стінописі зображені герої найвідомішого твору Віктора Гюго “Собор Паризької Богоматері” – Квазімодо, що тримає Есмеральду над урвищем, і химери поруч. При цьому мешканці будинку наголошують на неадекватній поведінці авторки стінопису.

"Авторка цього творіння каже, що ми її цькуємо, травимо. Це не так. Навпаки, ми отримуємо погрози. Погрози дивного характеру, наприклад, мені сказали слідкувати за тим, що підбирає моя собака на вулиці. Тобто натяк на отруєння. Цікаво, вчора коли ми викликали поліцію, приходили деякі місцеві жителі, а також це позиція художниці, вони розділяють людей на киян і не киян й чомусь кажуть, що ми з якогось села" мешканка будинку Марія

Популярні новини зараз

8-річний хлопець знайшов гранату в селі Гоголів Броварського району Київщини

В Київській області стався конфлікт між чоловіками - ледь не закінчилось вбивством

Під час пожежі на Київщині постраждав будинок відомої блогерки та переможниці шоу “Супермама”

Вбивство у фунікулері Києва — стало відомо, де працював нападник

Показати ще

На думку депутатки Київради Євгенії Кулеби, відновити стіну будинку має сама художниця.

“Мені здається, що всім дуже хочеться, щоб це замалювала сама художниця. Якщо вона знайшла кошти на створення, вона має знайти кошти на виправлення своїх помилок й радіти, що в неї за це немає кримінальної відповідальності. Хоча вона може й бути. Далі ми чекаємо чи буде відкрито кримінальне провадження” наголосила депутатка Київради Євгенія Кулеба

Довідка: розробниця муралу – фотографка Євгенія Фуллен (Eugene Fullen). Вона займається соціальними стінописами. Зокрема у 2021-му розробляла серію муралів “Народжені з попелу”, присвячених проблемам домашнього насильства, а також серію “Міфологія стежками України” на території київського дитбудинку, де перебувають діти з інвалідністю.

Імовірно, мурал на Січових Стрільців, 31 зводиться за мотивами фотографії Євгенії Фуллен.

Читайте також в нашому телеграм-каналі Хрещатик: Мешканці будинку на Рейтарській виступили проти муралу, що присвячений Бахмуту