Про це «Детектору медіа» повідомили організатори виставки.

Темою виставки стала документація сьогодення, ключовою обставиною якого є війна. На світлинах зафіксовані бойові дії та повсякденність цивільних і волонтерів, простір навколо, який змінився під впливом війни.

За словами організаторів виставки, роботи, представлені в експозиції, створені трьома жінками з різним досвідом та професіями. Окрім спільної теми робіт, їх об’єднує здатність побачити ледь вловиме світло в темряві війни.

Фотохудожниця Василина Врублевська працює у жанрі fashion-фотографії та репортажу. У своїх роботах вона торкається емоційної сторони моменту, зафіксованому на світлині.

Іва Сідаш — фотографка, чиї роботи публікуються в Financial Times, Spiegel, Business Insider, Ukraїner, Reporters та інших міжнародних та українських виданнях.

Анастасія Вербова (Вербова Дощечка) — очільниця прес-служби батальйону «Вовки да Вінчі», яка фіксує події на фронті.

Мисткині документували дійсність воєнного часу в Ірпені та селі Мощун Київської області, Куп’янську, селі Мала Рогань Харківської області, Костянтинівці та Торецьку Донецької області, Львові, а також в реабілітаційному центрі Стейтен-Айленд у Нью-Йорку (США).

«Сьогодні жінки вимушені взяти на себе виняткову відповідальність: для одних — бути опорою та підтримкою для своїх рідних, піклуватись про дітей — крутити шестерні цивільного життя; для інших — зі зброєю в руках, боронити країну. Та всі вони, незалежно від обраної ролі, відважні у збереженні життя, у своїй вірі і стійкості. Саме вони, виразно бачачи потворність війни, її жахливу гримасу, наділені світлою силою оберігати своїх від тотальної темряви», — описує ідею експозиції кураторка Ірина Бойко.

Виставка стала можливою завдяки Ользі Санден, яка жила та навчалась в Україні. Зараз меценатка мешкає в Нью-Йорку та планує організувати виставку «Її очима» також в цьому місті.

Експозиція триватиме до 4 серпня 2024 року.

Час: 19 липня, 18:30

Місце: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Шевченка, 12, атріум