Віталій Кличко: «Столиця та Київська область об’єднують зусилля задля розв’язання проблеми поводження з побутовими відходами», – про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час підписання меморандуму між столицею та владою Київської області про співпрацю у вирішенні проблем поводження з побутовими відходами. Документ підписали на території полігону № 5 у Підгірцях. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Клічко наголосив, що полігон № 5 у Підгірцях – це проблемний об’єкт, якому більше 30 років. І розв’язання потенційної загрози для столиці та регіону потребує рішучих і ефективних спільних зусиль. В першу чергу це – побудова сучасних сміттєпереробних заводів за європейськими стандартами.

«Усі розуміють, що такий полігон і захоронення сміття – це застаріла технологія. Тому місто не відходить від плану закриття 5-го полігону та будівництва альтернативи – сміттєпереробних заводів. І підписавши цей меморандум, Київ та область утворюють спільну робочу групу, що працюватиме над проектами нових сміттєпереробних заводів та пошуком оптимальних місць для їх будівництва. Ми, як і раніше, працюємо відкрито й прозоро, залучаючи активну громадськість, міжнародних експертів. Я переконаний, що, об’єднавши наші зусилля, ми досягнемо більш високого результату», – заявив мер Києва.

Він зазначив, що в столиці збирається 1 мільйон 300 тисяч тон відходів на рік. Із них 25 відсотків спалюють на заводі «Енергія», до 7-8 відсотків – сортують та відправляють на переробку, решта йде на захоронення, зокрема, на полігони № 5 та № 6.

«П’ять років тому картина на цьому полігоні була зовсім іншою. Не працювали ваги, система переробки фільтрату теж не працювала, про необхідність рекультивації полігону говорила лише місцева громада. Сьогодні ми усунули ризики аварій та пожеж, щоб не мати ситуацію подібну львівській. Ми відновили роботу німецького обладнання ROCHEM, яке тепер щодоби переробляє 750 тонн фільтрату. Встановимо й додатковий модуль і збільшимо потужність обладнання. Також у планах – встановити систему дегазації. За ці 5 років на полігоні зроблено для його убезпечення більше, ніж за усі 33 роки функціонування цього об’єкту», – зазначив Віталій Кличко.

Нагадаємо, В Києві пропонують по-новому вивозити сміття

Читайте також:

В Києві модернізують Енергію і збудують новий сучасний сміттєспалювальний завод

MacPaw створила лякаючий відеоролик про сміття на вулицях Києва