Прибирати приміщення, мити унітази і фасади, збивати бурульки – все це потребує витрат навіть на непрацюючому підприємстві, запевняє пресслужба аеропорту.
Інформацію оприлюднено на офіційній сторінці Facebook аеропорту.
Пресслужба підприємства прокоментувала тендер, розміщений у системі електронних державних закупівель “Прозоро”. Ідеться про 52 млн грн, які мали бути витрачені протягом найближчих 12 місяців на прибирання території аеропорту. Питання викликало те, що аеропорт не працює під час війни – тому навіщо витрачати такі гроші?
Основні тези коментаря пресслужби:
- по-перше, хоч аеропорт і не працює, але частина приміщень все ж вимагає, щоб їх прибирали та приводили до ладу;
- по-друге, гроші будуть витрачатись залежно від потреби і за вимогою. Така можливість передбачена відповідними законодавчим актом для періоду воєнного стану;
- по-третє, можна було б замовляти кожне прибирання окремо. Але є проблема – тендерні процедури займають тривалий проміжок часу. Тривале очікування може зашкодити майну підприємства. Тому тендер оголосили відразу на весь пакет послуг.
Зазначимо, на електронному порталі “Прозорро” розміщено опис заявки “Борисполя” на “Комплексне обслуговування” приміщень аеропорту. Загальний обсяг послуг, які має надати переможець з 1 серпня 2023 р. до 30 липня 2024 року – 51,7 млн грн (тобто по 4,3 млн щомісяця).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Золоті” двері та підрядники-кримінальники – у Києві завищують ціни на ремонт укриттів
Нижче наводиться перелік об’єктів, які потребують обслуговування:
- внутрішні приміщення аеровокзалу,
- паркінг ДП МА “Бориспіль”,
- інші об’єкти.
Також вказано, що саме планують робити:
- прибирати територію, наприклад, Аеровокзальний комплекс, паркінг, виробничі приміщення тощо;
- мити унітази та умивальники;
- приводити до ладу фасади;
- чистити дах від бурульок та снігу.
У переліку дійсно вказано, що є деякі види робіт, які виконуються “за вимогою”. Але пошук показує, що подібні роботи згадуються лише один раз у наборі з 16 завдань.