Шість областей готові приймати евакуйованих із зони підтоплення через підрив росіянами Каховської ГЕС.

Як передає Укрінформ, про це повідомили обласні військові администрації.

«У звʼязку з підривом Каховської ГЕС збираємо евакуаційну комісію у Львові. Вже відомо про планову евакуацію місцевих мешканців. Маємо бути готові», – написав Садовий у Фейсбуці.

Для цього, у місті розконсервують модульні містечка. “У Львові розглядають варіант розконсервування модульних містечок у Стрийському парку, на вул. Пулюя та на Сихові для людей, яких можуть евакуйовувати з підтоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС населених пунктів. А також, за необхідності, тимчасові прихистки розгорнуть у закладах освіти, в яких завершилось навчання”, – йдеться у повідомленні.

Зараз очікується інформація від Херсонської ОВА. Якщо знадобиться, то міські служби впродовж трьох годин розгорнуть прихистки. Вони вже мають такий досвід.

Директор департаменту Закарпатської ОВА Роман Молдавчук сказав кореспонденту Укрінформ, що у часи найбільшого напливу біженців під час повномасштабного вторгнення в області перебувало до 400 тисяч людей. Зараз, за даними мобільних операторів, залишаються до 250 тисяч внутрішньо переміщених осіб, тому місця для людей в області є.

Своєю чергою міський голова Вінниці Сергій Моргунов у Телеграмі заявиви, що “підрив Каховської ГЕС змусив людей залишати домівки. Готується евакуація. Вінниця готова прихистити мешканців з територій, де росіяни спричинили це екологічне лихо”.

За його словами, для допомоги постраждалим будуть максимально задіяні всі ресурси.

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль у Телеграмі повідомив, що терміново зібрав профільну комісію та доручив негайно підготувати відповідні місця перебування людей.

В області також запустили роботу Координаційного центру підтримки цивільного населення, який відповідатиме за поселення, медичну, соціальну допомогу, гуманітарне забезпечення, психологічну та юридичну підтримку.

Голова ОВА зазначив, що гаряча лінія для евакуації +380 (362) 400 100, а також за мобільними номерами (098) 505 83 25 та (097) 008 81 91.

“Звичайно, що Волинь готова допомогти та прийняти внутрішніх переселенців із підтоплених населених пунктів, якщо буде така необхідність. Робота буде так само організована, як і впродовж року, спільно із територіальними громадами”, – поінформував начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко у Телеграмі.

Зазначається, що куруватиме процес департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, при якому діє гаряча лінія. Начальник ОВА зазначив, якщо люди потребують житло внаслідок термінової евакуації або можуть його запропонувати, потрібно телефонувати за номером (066) 657 09 15.

Популярні новини зараз

На станції столичного метро померла людина

Мер Гамбурга прибув до Києва

У столиці п’яний водій вантажівки протаранив АЗС

У столиці заквітла найдовша в Україні алея сакур

Показати ще

Крім того, Одещина може прийняти і розмістити у місцях компактного поселення 3291 людину із підтоплених територій Херсонщини.

За словами начальник Одеської ОВА Олега Кіпера, зараз в оперативному режимі відпрацьовується питання розміщення осіб у приміщеннях закладів освіти та приватному секторі.

Для осіб, які переміщуються, зокрема для розв’язання питань розміщення, працює телефонна гаряча лінія +38 (067) 304-91-95.