Влітку Україну очікує адаптивний карантин, який триватиме, доки не винайдуть ліки чи вакцину від COVID-19. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час “Години запитань до Уряду” у Верховній Раді, повідомляє Хрещатик.News.

Прем’єр-міністр зазначив, що не слід очікувати скасування карантину і після 22 травня. Проте те, що буде з нами влітку, носитиме назву “адаптивний карантин” з певними пом’якшеннями, але з обов’язковими масками, дезінфекцією і соціальним напруженням. Громадський транспорт же мають відкрити для всіх лише на третьому етапі поступового виходу з суворого карантину.

Нардепи запитали у очільника Уряду, яким чином малий і середній бізнес забезпечуватиме в умовах значних втрат під’їзд до місця роботи своїх співробітників. Коли громадський транспорт не працює.  Мовляв, прем’єр-міністру легко говорити про третій етап виходу з карантину із салону службової автівки.

Денис Шмигаль відповів, що відновлення міжміського і міського транспортного сполучення зараз однозначно призведе до спалаху захворювання. А доки не винайдуть ліки від COVID-19, країні доведеться “заходити і виходити” з карантину за правилами.

«Чиновнику нелегко приймати рішення стосовно десятків тисяч людських життів. Пропоную на цих питаннях не спекулювати політично, а чітко і відповідально підходити до дотримання карантину. Інших діючих механізмів у світі сьогодні немає. Поки не буде винайдено ліки, ми вимушені заходити і виходити в карантин за відповідними правилами», — наголосив Шмигаль.

Під час години запитань Шмигаль також розповів, на що витрачаються кошти з Фонду боротьби з COVID-19, який складає 65 млрд.

  • 29,7 млрд цього року додатково виділено Пенсійному фонду. Ці кошти дали змогу провести індексацію пенсій, виплатити обіцяні 1000 грн пенсіонерам та 500 грн людям, що старші 80 років;
  • 6 млрд грн отримали фонди, які будуть допомагати безробітним, зокрема тим, хто втратив роботу за останні місяці. Це майже 200 тис. людей, які на сьогодні офіційно зареєструвалися в центрах зайнятості;
  • 1,6 млрд спрямовані для допомоги на дітей, батьки-підприємці яких втратили дохід;
  • На 2 млрд грн були профінансовані медичні закупівлі для лікарень;
  • 3,1 млрд грн були виділені МОЗ на додаткові закупівлі лікарням та зарплати лікарям.

Нагадаємо, Кличко просить дозволу Уряду запустити метро з 25 травня і вважає систему спецперепусток утопічною. Г громадський транспорт в столиці запрацює в звичайному режимі з 22 травня.