На період карантину Уряд повернеться до державного регулювання цін на деякі продукти та товари медичного призначення. Моніторинг ситуації Кабмін Шмигаля починає з 15 квітня.  Про це повідомляє Хрещатик.News з посиланням на фб-сторінку голови Національної ради економічного розвитку Олексія Дорошенка.

“…моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках, і мати можливість впливати й на виробників, або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування”, – пояснює Олексій Дорошенко.

Наразі  держава перевірятиме ціни на гречку, цукор, борошно, макарони (вітчизняного виробництва), молоко 2,5% (розфасоване в плівку), хліб, курячі яйця, тушку курки, вершкове масло, мінеральну воду без газу, а також медичні маски та рукавички.

Чиновник зазначив, що перелік регульованих товарів може бути розширеним.

“Вважаю це дієвим механізмом впливу на цінову ситуацію в країні та початок м’якого регулювання за європейським зразком. Для прикладу во Франції під регулювання підпадає декілька тисяч найменувань продуктів”, – пояснив голова Національної ради економічного розвитку.

Нагадаємо, Мер Києва Віталій Кличко на початку карантину заявляв, що міська влада не може стримати “коронавірусне” зростання цін.   МВС назвав зростання цін на продукти “змовою оптовиків” і передав до АМКУ дані щодо їх підвищення.

Долучайтесь до нашого телеграм-каналу – читайте актуальні новини Києва!

Читайте також:

В Києві постійно моніторять радіаційний фон: Кличко

В магазинах Києва знизились ціни на продукти: АМКУ