Хрещатик.News поговорив про проблеми столиці з депутатом Київради Андрієм Андрєєвим і дізнався, чому він вирішив йти на вибори з партією «Перемога Пальчевського», яку явку виборців за умов пандемії прогнозує, чому реально будувати по 4 станції метро щороку, а також як реагувати на хейтерів

 

Хрещатик.News: Андрію Сергійовичу, чому Ви знову йдете на вибори?

Андрій Андрєєв: Це вже третій мій похід. Хочу довести до кінця важливі справи. Зокрема, навести, нарешті, лад у Клінічній лікарні №4, реконструювати ДНЗ №306 за адресою Повітрофлотський проспект 40-а. Кошти на нього мені обіцяли виділити ще з 2015 року, однак досі там не ведуться капітальні будівельні роботи. А також завершити реконструкцію та благоустрій Солом‘янського ландшафтного парку.

 

Хрещатик.News: Як заробили перші гроші?

Андрій Андрєєв: Як і багато інших людей, я почав працювати ще в дитинстві – здавав макулатуру, склотару, тобто займався покращенням екології міста.

 

Хрещатик.News: А перші дорослі гроші?

Андрій Андрєєв: Я за освітою – історик, кандидат наук. Перший запис у моїй трудовій книжці – це альма-матер, Національний педагогічний університет. Я там працював викладачем історії.
А перша неофіційна доросла робота була раніше. Після десятого класу я працював у компанії автоперевізника «Автолюкс». Ми з друзями на літніх канікулах туди влаштувалися різноробочими – піднести посилку, запакувати посилку, і т.д.

 

Хрещатик.News: Отже є розуміння, що відбувається у реальному житті, а не кабінетному.

Андрій Андрєєв: Я ріс у сім’ї вчителів – моя мама вчителька, потрібно було починати працювати з ранніх років.

Популярні новини зараз

₴9,7 млрд — саме стільки було виділено урядом на захист Трипільської ТЕС

У столиці призначено т.в.о. ректора Національного авіаційного університету (НАУ)

Командувач Об'єднаних сил ЗСУ зустрівся з МВГ, яка за останній час знищила ракету Х-101 та "шахед"

“Пробіг під каштанами” у Києві: бігли і немовлята, і старенькі

Показати ще

 

Хрещатик.News: Можливо, саме з цим пов’язаний той факт, що у своїй діяльності Ви приділяєте увагу дітям та молоді: будуються зали, спортивні, дитячі майданчики.

Андрій Андрєєв: Справа в тому, що у дитинстві я сам займався футболом, але в моїх батьків не було великих фінансових можливостей, так само як не було в той час матеріально-технічних баз. Тому мені хотілося, щоб існували футбольні стадіони, на яких приємно займатися. І щоб у дітей, які хочуть займатися єдиноборствами та іншими видами спорту, теж були гідні умови. На жаль в моєму дитинстві такого не було. Тому мабуть це частково мій соціальний обов’язок – у рідному районі змінити ситуацію на краще.

Хрещатик.News: А що ви можете запропонувати пенсіонерам?

Андрій Андрєєв: Молоде покоління має співпереживати і приділяти увагу тим категоріям населення, які самі не можуть забезпечити собі нормальне існування. А це не лише пенсіонери. Це люди з інвалідністю, малозабезпечені сім’ї та інші категорії, які потребують зовнішньої допомоги.

Мені здається, що міська і національна влада повинні приділяти цьому особливу увагу. Тому що у всіх цивілізованих країнах для таких категорій населення прописані серйозні програми із соціального захисту.

І ми однозначно будемо рухатися в цьому напрямку. Є міська соціальна програма, яка включає матеріальну допомогу, забезпечення медикаментами, і т.д.

У моєї команди, наприклад, є інноваційний благодійний проєкт – пункт побуту, у якому люди можуть абсолютно безкоштовно отримати різну соціальну допомогу: попрати речі, замовити послуги електрика та сантехніка. Згодом плануємо розширити спектр послуг, відповідно до потреб населення.
Взагалі, я вважаю, що такі речі потрібно робити на загальноміському рівні.

 

Хрещатик.News: Тепер питання щодо епідемії ковід. Зараз Київ опинився в помаранчевій зоні. Чи вплине карантин на проведення місцевих виборів? Може їх взагалі призупинять чи перенесуть?

Андрій Андрєєв: Ні, цього ніхто не зробить, адже до виборів залишилось декілька днів.
Звичайно коронавірус вплине на вибори. Він вже вплинув. Наприклад, безпосереднє донесення інформації фейс-ту-фейс було обмежене під час агітаційної кампанії.

Якою буде явка у день виборів, складно сказати. Деякі політичні сили вважають, що заниження явки шляхом нагнітання ситуації з коронавірусом – їм це в плюс. Це партії, які мають рейтинги трохи вищі, ніж в інших. Вони вважать, що нагнітаючи ситуацію в ЗМІ щодо коронавірусу, зможуть знизити явку. Завдяки чому невеликі політичні партії, які борються за проходження в міськраду, можуть не пройти просто тому, що їхній виборець не прийде на дільницю. Я вважаю, що це низько.

Така політична гра, маніпуляція людськими долями – це аморально.

Фото: Андрій Андрєєв

Хрещатик.News: Ви балотуєтеся від політичної партії «Перемога Пальчевського», а які, на вашу думку, у неї шанси на прийдешніх виборах і чому люди мають її підтримати?

Андрій Андрєєв: У «Перемоги Пальчевського» перспектива отримати 10-15% по місту. Такі мої прогнози рейтингу партії.

Бо ми не займаємося політичною маніпуляцією. У нас досить багато діючих депутатів, які розповідають про своє альтернативне бачення того, як має розвиватися місто, як мають розподілятися бюджетні гроші. Я вважаю, що в період пандемії основні ресурси потрібно витрачати на медицину. Звичайно, є не медичні сфери, на які теж треба витрачати гроші, але медична сфера зараз – пріоритетна.

За ці 7 місяців після локдауна гроші потрібно було витрачати на медичні установи, але це не зробили. Санітарно-технічний стан низки медичних об’єктів – на жахливому рівні.

 

Хрещатик.News: А що для Вас було причиною змінити партію Удар на партію Пальчевського?

Андрій Андрєєв: Мабуть, якщо людина міняє політичні партії, значить на те є причини. Для мене особисто це несправедливий та необдуманий розподіл бюджетних ресурсів міста Києва. Я вважаю, наприклад, реконструкція вулиці Пушкінської в період пандемії чи напередодні – це якщо не дурість, то щонайменше халатність.

Речі, які відбуваються у нас в Києві, мені не до кінця зрозумілі. Тому з політикою діючого мера я до кінця не згоден. Я про це йому говорив. Але результат я не побачив.

За період 6 років, коли Віталій Кличко очолює Київську міську адміністрацію, давно вже можна було реконструювати Київську міську клінічну лікарню №4 на вулиці Солом’янській 17. Це друга в країні опорна лікарня у боротьбі з коронавірусом. Однак її санітарно-технічний стан плачевний.

В проєкті «Перемога Пальчевського» мені сказали, що я зможу говорити про це, і мене почують. На жаль, в новому виборчому кодексі передбачений імперативний мандат. Моя незгода з рішенням політради в інших партіях буде розцінена як акт нападу, і рішенням тієї ж політради у мене заберуть мандат. І на цьому все закінчиться.

Фото: Андрій Андрєєв, facebook

Хрещатик.News: Лідер Вашої політичної сили озвучив, що кожного року він будуватиме в Києві по 4 нові станції метро, 5 шкіл і 14 дитячих садочків. Це реально? Наприклад, метро на Троєщину та Виноградар обіцяли десятиліттями. Зараз нарешті почали будувати на Виноградарі.

Андрій Андрєєв: Ну чому якщо наші сусіди можуть,а ми не можемо?

 

Хрещатик.News: Які сусіди, Росія і Білорусь?

Андрій Андрєєв: Так, Росія, Білорусь, Польща. Чому ці країни можуть, а ми не можемо, хіба ми гірші? Бюджет дозволяє, питання тільки в правильному розподілі пріоритетів та коштів.

 

Хрещатик.News: До речі під час будівництва метро на Виноградар, якусь деталь з Німеччини чекали півроку і тому не копали тунель. Лише нещодавно почали нарешті копати, і всього метрів 100 пройшли. Як з такими будувати по 4 нові станції?

Андрій Андрєєв: Уточню – лише 17 метрів тунелю викопали! І відзвітували. Це знущання над киянами.

Основні затримки в нас відбуваються не через низькі темпи будівельних робіт, а через бюрократичний механізм та недбалість чиновників, які, сидячи в кабінетах, лобіюють інтереси верхівки влади, замість того, щоб працювати на благо мешканців. Тому такі критичні та глобальні питання як будівництво метро потрібно брати під особистий контроль та постійно звітувати перед громадою про хід робіт – на якому етапі все знаходиться. Тільки так.

 

Хрещатик.News: Чи потрібне метро на Солом’янку?

Андрій Андрєєв: У нас не затверджено генеральний план Києва, до речі, це ще одна з болючих проблем міста. Але були плани тягнути гілку метро через Севастопольську площу і далі до аеропорту «Київ», до Жулян.
Чому ні? Ми б змогли розвантажили Повітрофлотський проспект. Але поки що, на жаль, цим ніхто не займається, і не хоче займатися.

 

Хрещатик.News: До речі, Ви особисто користуєтеся метро?

Андрій Андрєєв: Звичайно. В багатьох розвинених країнах метро у рази знімає навантаження з доріг. Але на жаль наше метро, якому плескають в долоні, коли прокопають 17 нових метрів… про що говорити. На жаль наш метрополітен не розвивається.

 

Хрещатик.News: Деякі експерти кажуть, що будувати нові станції метро у Києві нема сенсу, тому що пропускна здатність існуючих станцій низька. У години пік деякі станції навіть закривають на вхід, тому що на платформах не вистачає місця, а частіше поїзди метро вже не можуть їздити.

Андрій Андрєєв: Це нісенітниця. Просто небажання працювати. Завжди можна знайти мільйон відмовок, чому щось не треба робити. Треба брати і робити.

Смішно чути, коли деякі чиновники розписуються у власній некомпетентності, та ще й шукають аргументацію, чому не можуть вирішити проблему.

В інших країнах існує багаторівнева система метро, а у нас не можуть прокопати одну станцію.

Вони навіть не можуть розібратися з електронним квитком, що вже казати про метро!

 

Хрещатик.News: У вас є стратегія розвитку міста, районів?

Андрій Андрєєв: Так, ми з командою почали над цим працювати, вже прописали шаблон стратегічного плану розвитку. Далі будемо його деталізувати зі спеціалістами різних галузей.

По-перше, ми зробили соціологічні опитування, проаналізували проблеми, які турбують наших виборців. Ми знаємо зріз проблем, що існують на гарячих лініях 1551, 1557. Ми все узагальнили, розробили алгоритми вирішення різних проблем. У цьому напрямку і будемо рухатися далі. Це все можна побачити на нашому сайті.

Хрещатик.News: З якими проблемами ви, як діючий депутат, найчастіше стикаєтесь в роботі?

Андрій Андрєєв: З проблемами житлово-комунального господарства. Дахи, ліфти, підвали, вікна в під’їздах, сходові клітини. Все, з чим безпосередньо стикаються виборці. Виходять на вулиці – розвалений дитячий чи спортивний майданчик. Або взагалі їх відсутність. Ями у дворах, затоплені прибудинкові території та вулиці після дощу і так далі.

 

Хрещатик.News: До речі, проблема із затопленням вулиць після дощів в Києві з кожним роком набирає все більших обертів. Чому так відбувається і як це можна вирішити?

Андрій Андрєєв: Це відбувається через незадовільний стан зливостічних каналізацій, більшість з яких взагалі існують без балансу. Тобто в столиці України немає структурного підрозділу, який відповідає та обслуговує ці мережі. І за 5 років міська верхівка не спромоглася такий підрозділ створити.

Однак ця проблема глобальніша ніж здається, адже навіть якщо ми створимо такий підрозділ, то на плечі мешканців ляже ще один пункт в тарифі по утриманню прибудинкових територій – обслуговування зливостічних мереж. Але без цього нікуди. Це сучасний ринковий підхід. Хочеш якісну послугу – плати.

Тільки після створення такого підрозділу ми зможемо виділяти кошти на реконструкцію та обслуговування цих мереж, а згодом й створення нових.

Фото: скріншот відео

Хрещатик.News: У Вас є союзники щодо благоустрою району, міста?

Андрій Андрєєв: Мої союзники – це всі, хто переймається проблемами киян. Київська міськрада – це не політичне утворення, а господарчий орган, який має займатися тим, щоб киянам вчасно давали тепло, якісно постачали холодну і гарячу воду, щоб був відремонтований під’їзд, двір, будинок, садочок, школа, лікарня. Це Київрада.

Тому я не пов’язую цей представницький орган з якимись ідеологічними, політичними питаннями.
Хрещатик.News: Яким буде Ваше перше рішення після переобрання?
Андрій Андрєєв: Формування бюджету і підготовка до його голосування. Це основний документ, фундамент для відновлення Солом’янського району.

 

Хрещатик.News: Сім’я і робота, чи реально це поєднати?

Андрій Андрєєв: Коли є десь перекіс, зрозуміло, що друга сторона страждає. Стараюся шукати баланс між сім’єю та роботою. Але, на жаль, це не завжди вдається.

 

Хрещатик.News: Чи є у Вас лайфхак, як реагувати на «хейтерів»?

Андрій Андрєєв: Якщо хейтери є, значить ви живі. Значить ви працюєте та ви рухаєтеся у правильному напрямку. Хейтерів нема у тих, хто нічого не робить.

 

Хрещатик.News: Чи є депутати, з якими Ви пліч-о-пліч пройшли весь термін депутатства?

Андрій Андрєєв: Їх 119.

 

Хрещатик.News: Яким Ви бачите Солом’янський район через 5 років?

Андрій Андрєєв: Найбільш комфортним у місті Києві. Зокрема, це район без покинутих дитсадків, без розвалених лікарень. Де всі дороги та тротуари будуть відновлені, на них можна буде кататися на скейті, проїхатись дитячим візочком чи велосипедом. Це чисті зелені сквери, у яких комфортно проводити час із сім’єю чи самому. Це стадіони, де не ноги ламають, а комфортно займаються спортом, розвиваються, грає дітвора.

Я думаю це все реально і ми з моєю командою це довели, адже змогли втілити багато чого з вищесказаного на нашому окрузі. Тепер, маючи великий досвід, зможемо масштабувати наші здобутки на весь район.

Нагадаємо, Ви обираєте, в якій реальності жити: Андрій Андрєєв задав три питання виборцям

Читайте також:

Замість критики – справи: Андрій Андрєєв показав, як оновлювали дитячу залу для занять дзюдо

Трохи реальності замість красивих картинок: Андрій Андрєєв звернув увагу на вулиці Солом’янки